Zmiana płci

Mam 26 lat, od zawsze czułam, że bliżej mi do mężczyzn, niż do kobiet. Myślę o zmianie płci na męską. Czy odbije się to na moim późniejszym życiu intymnym? Czy mogę mieć jakieś ewentualne zaburzenia z tego powodu?

Zmiana płci

Zmiana płciWitam, zastanawia się Pani nad korektą płci oraz późniejszymi konsekwencjami tej decyzji. Może zacznę od tego, że korekta płci to długa, poważna i mało przyjemna procedura seksuologiczna, medyczna i sądowa. Żeby ją przejść, trzeba być naprawdę zdeterminowanym.

Dowiedz się, w jaki sposób wykorzystać zmysłowe gadżety w sypialni - kliknij tutaj!

Proces przemiany zaczyna się dość niepozornie – od rozmowy z seksuologiem, który ma prawo wydać opinię sądową oraz przeprowadzić odpowiednie testy. Badania psychologiczne i seksuologiczne mają na celu stwierdzenie transseksualności, zbadanie motywacji do korekty płci oraz zminimalizowanie ryzyka wprowadzenia błędnej procedury.


Urozmaić swoje życie seksualne nowymi pozycjami - kliknij i sprawdź!

Seria badań jest nieprzyjemna, ale konieczna do przejścia do kolejnego etapu jakim jest podanie leków hormonalnych. W procesie przemiany kobiety w mężczyznę podaje się leki blokujące  hormony kobiece oraz prowadza się hormony męskie. Na tym etapie pojawiają się pierwsze zmiany w wyglądzie, zmienia się barwa głosu. Dla niektórych jest to najtrudniejszy etap, ponieważ ciało nie jest wtedy do końca ani kobiece ani męskie. Dla innych jest to jednej z najszczęśliwszych momentów, gdy ciało zaczyna powoli odpowiadać płci psychologicznej człowieka. Ważną informacją jest fakt, że w razie pomyłki, proces ten można jeszcze odwrócić.


Gra wstępna to podstawa- kliknij i dowiedz się więcej!

Jeśli dana osoba czuje się dobrze w zmieniającym się ciele, można rozważać operacyjną korektę płci. Mastektomia i plastyka krocza są już nieodwracalne. Efekt operacji (funkcjonalność seksualna, wygląd zewnętrzny, możliwość rozpoznania interwencji chirurga) jest zależny od właściwości ciała i biegłości lekarza.

Nie będę ukrywać, że cała przemiana jest długa (około 2 lat), bolesna i kosztowna. Efekty są różne i nie każdy jest zadowolony z uzyskanych rezultatów. Natomiast dla osób, które naprawdę urodziły się nie tej płci co trzeba, życie po przemianie nabiera nowych, cudownych barw. W końcu  ich ciała odpowiadają ich duszy.

Jeśli nie jest Pani pewna czy przemiana to dobre rozwiązanie, namawiam Panią na rozmowę z seksuologiem. Seksuolog pomoże Pani podjąć najlepszą decyzję. Jeśli natomiast zależy Pani na dokładniejszych informacjach o przemianie lub chciałaby Pani skontaktować się z osobami, które przeszły ten proces, bardzo polecam kontakt z fundacją Trans-Fuzja.Marta Kołacka
Ekspert MilionKobiet.pl

Marta Kołacka

seksuolog, psycholog

Foto: Thinkstock
Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Czwartek 29.11.2012 (aktualizacja: 2012-12-20)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×