Zobacz, co obcy ludzie mogą się o tobie dowiedzieć z Facebooka

Nie od dzisiaj wiadomo, że korzystanie z portali społecznościowych wcale nie jest takie bezpieczne... Sprawdźcie, co o nas mówią posty na Facebooku.

Zobacz, co obcy ludzie mogą się o tobie dowiedzieć z Facebooka

Zastanawialiście się kiedyś, jakie informacje tak naprawdę przekazujecie publikując posty na Facebooku? Ten portal stał się prawdziwym fenomenem i naukowcy postanowili zbadać również aspekt pojawiających się tam o nas informacji.

Zajął się tym zespół z Brunel University w Wielkiej Brytanii. Przeanalizowano posty udostępniane przez 555 użytkowników.

Na ich podstawie okazało się, że:

Osoby, które racjonalnie podchodzą do tego portalu zazwyczaj umieszczają wpisy mówiące o swoich bliskich, przy czym najczęściej traktują o ich osiągnięciach, a zainteresowanie innych użytkowników nie jest dla nich istotne.

Zobaczcie także: Czy Facebook wie o Tobie więcej niż Ty sam?

Osoby narcystyczne umieszczają na Facebooku posty, które mówią o ich własnych sukcesach, dietach, aktywności fizycznej, a przy okazji często sprawdzają, jak dużym zainteresowaniem znajomych i nieznajomych cieszą się ich wpisy.

Osoby, które charakteryzują się zaniżoną samooceną, na Facebooku zazwyczaj opowiadają o swoim życiu intymnym i obnoszą się z relacjami ze swoim partnerem. Zapewne nie raz i was irytowały wyznania miłości, czy zapowiedzi intymnych nocy umieszczane na tablicy znajomych, prawda?

Zobaczcie także: Coraz więcej rozwodów jest z powodu... Facebooka? Zobaczcie wyniki badań

Osoby kreatywne najczęściej umieszczają wpisy na aktualne, światowe tematy, a także te popularno - naukowe. Nie dla nich zwierzenia na Facebooku.

Co wynika z waszych obserwacji? Zgadzacie się z wynikami badań?Zobaczcie także:Źródło: Daily Mail
Foto: ShutterstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Środa 27.05.2015 (aktualizacja: 2015-05-27)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×