Zobacz gdzie można odbyć psychoterapię poza gabinetem

Spółka Taxi Stockholm postanowiła pomóc swoim klientom nie tylko szybko dotrzeć na miejsce, ale także poradzić sobie z zimową depresją. Jak to zrobili?

Zobacz gdzie można odbyć psychoterapię poza gabinetem

Psychoterapeuta w taksówce?

Coraz więcej ludzi, zwłaszcza na zachodzi, korzysta z usług psychoterapeutów. Stres, zabieganie, pogoń za karierą sprawiają, że nie każdy potrafi sobie poradzić z emocjami które mu towarzyszą. Gabinety psychoterapii nie narzekają na brak klientów, mimo tego, że koszty takiej usługi wcale nie są małe.  

Okazuje się, że nie tylko gabinet jest miejscem, w którym można przejść terapię z psychoterapeutą. Nietypowe miejsce na rozmowę o problemach zaproponowała sztokholmska spółka Taxi Stockholm. Jak łatwo się domyślić spotkanie odbywać się ma w taksówce podczas zamówionego kursu.

- Żaden kurs nie będzie zbyt krótki - mówi Mia Fahlén, która mocno zaangażowała się w projektnawet 10-minutowa podróż z psychoterapeutą może pomóc pozbyć się niektórych problemów, a przynajmniej wskazać sposób ich rozwiązania.

Za godzinę rozmowy z psychoterapeutą w Sztokholmie, trzeba zapłacić około 1,2 tys. SEK czyli mniej więcej 550 zł. Cena zatem nie jest zbyt mała, a z pewnością jest wyższa od ceny za kurs taksówką.

Pomysł stworzenia takiego projektu zrodził się po przeprowadzeniu wśród klientów Taxi Stockholm ankiety, której wyniki pokazały, że aż 70 procent z biorących w niej udział powiedziało, że czas jaki spędzają w taksówce jest dla nich dobrym momentem do autorefleksji. 

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Środa 29.10.2014 (aktualizacja: 2014-10-29)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×