Zobacz, jak na Twoje życie wpływa... księżyc

Czy wiesz, że Twoje zmiany humoru i samopoczucia mają ogromny związek z kolejnymi fazami księżyca? Zobacz, jak to działa!

księż.jpg

Księżyc towarzyszy nam od dziecka- od zawsze stanowił pewną tajemnicę. Widzimy go co jakiś czas za oknem, zupełnie nie zdając sobie sprawy z tego, jak wielki wpływ ma na nasze funkcjonowanie. W zależności od położenia, księżyc wykazuje inne działanie. 


Kiedy księżyc znajduje się w nowiu, jest to najlepszy czas na wdrożenie nowych postanowień. Nie chodzi o wielkie życiowe zmiany, ale jeśli zamierzasz rzucić palenie czy rozpocząć dietę, to idealny moment. W tym czasie umysł ma dużo większą kontrolę, a my stajemy się dużo spokojniejsi. Warto się pośpieszyć, ponieważ ta faza trwa jedynie 2-3 dni!


Pierwsza kwarta księżyca to moment, kiedy staje się on najjaśniejszy. W tej fazie nasz organizm przyswaja wszystkie substancje zupełnie inaczej. Warto zrezygnować wtedy z alkoholu, ponieważ może być bardziej szkodliwy niż kiedykolwiek. Pierwsza kwarta księżyca trwa nawet dwa tygodnie. Wszelkie wróżby mówią, że jest to świetny czas na szukanie nowej pracy, zaciąganie kredytu, sprzedaże czy inwestycje.


Kiedy księżyc jest w pełni, tkanki naszego ciała poddawane są dużemu ciśnieniu. Co to oznacza? W tym czasie budzi się prawdziwy instynkt człowieka. Dlatego powinnaś zwrócić uwagę szczególnie na to, co jesz i pijesz. Podczas pełni często wracamy do swoich wspomnień i sentymentów, przez co możemy zaobserwować trudności w zasypianiu. Co ciekawe, w tym czasie rany dużo trudniej się goją, a kobiety bardziej cierpią z powodu menstruacji. Planowane w tym czasie operacje lepiej przełożyć na inny termin. Badania przeprowadzone w Szwajcarii dowodzą, że to własnie księżyc wpływa na nasze postrzeganie podczas snu. To on sprawia, że we śnie czujemy wszystko bardzo subiektywnie. Kiedy zbliża się pełnia, aktywność mózgu spada nawet o 30 %. Nie możemy przez to zasnąć i szybciej się budzimy. Sny podczas pełni są zazwyczaj zaburzone i męczące, rzadko zdarza się że je pamiętamy. Czy wiedziałaś, że podczas pełni ludzie są bardziej agresywni? Dlatego w tym czasie najlepiej unikaj trudnych tematów!


Ostatnia kwarta. Twoje ciało jest teraz gotowe, aby pozbyć się wszystkiego, co zgromadziło przez poprzednie fazy. Dotyczy to także magazynowanej przez ten czas energii. Jeżeli chciałaś rozpocząć detoks, będzie to najlepszy moment. Podczas ostatniej kwarty zaleca się picie większej ilości wody, a także aktywność fizyczną. Jest to dobry czas na obcinanie włosów i paznokci, a także usuwanie blizn czy brodawek. Zanim podejmiesz decyzję dotyczącą radykalnej zmiany wyglądu, koniecznie przyjrzyj się niebu!

Zdjęcie: iStock
Dodał(a): Alicja Bartosiak , Niedziela 09.10.2016 (aktualizacja: 2016-10-07)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×