Żona nie chce dziecka

Kocham swoją żonę i mamy bardzo udany seks. Jednak pół roku temu zacząłem spotykać się z koleżanką z pracy. Nie mogę sobie poradzić z poczuciem winy wobec żony, której za nic nie chciałbym zranić. Kiedy ostatnio kolega zapytał mnie, dlaczego to robię, zrozumiałem, że to chodzi o dziecko. Moja żona nie chce mieć dzieci, a ja bardzo. Gotowy jestem mieć nawet nieślubne dziecko.

Żona nie chce dziecka


Decyzja o posiadaniu dzieci to sprawa obydwojga partnerów
. Kiedy jedno z nich nie chce potomstwa, właściwie trudno jest pójść na kompromis. I znowu, najczęściej to kobiety marzą o dziecku, podczas gdy mężczyźni są w tej sprawie mniej zdeterminowani.

Myślę, że przede wszystkim powinieneś zapytać żonę, o co chodzi. Czy jej decyzja jej skutkiem lęku, jakiegoś urazu z przeszłości, czy chęci inwestowania w swoją karierę zawodową.

Bywa, że kobieta w miarę upływu czasu dojrzewa do posiadania potomstwa, ale nie jest to regułą. Być może twoja żona nie zdaje sobie sprawy z tego, jak bardzo pragniesz mieć dziecko. Choć to bolesne, jeśli okaże się, że jej decyzja jest nieodwołalna, być może powinniście pomyśleć o rozstaniu.

Układ, gdy ty masz dziecko w związku pozamałżeńskim nie rokuje dobrze dla waszego małżeństwa. Poza tym nie powinieneś skazywać dziecka na życie bez ojca po to, by zaspokoić swoją potrzebę.

Tekst: Ewa Klepacka-Gryz

Przeczytaj również:

Mamo, jesteś w domu a nie w pracy
Jak najbliższym powiedzieć: NIE!


Dodał(a): Michalina Gruszka , Sobota 15.10.2011 (aktualizacja: 2011-10-15)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
paula2509
:)
Dodano: 2011-10-17 17:13:42 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×