4 cechy psychopaty, które posiada... jeden z Twoich znajomych!

Okazuje się, że cechy, które uznajemy za normalne, mogą świadczyć o psychopatycznej osobowości...

psychooooo.jpg

Podobno każdy z nas choć raz w życiu spotyka na swojej drodze psychopatę. Często są to ludzie działający zwyczajnie w życiu społecznym. Posiadają cechy, które być może nigdy nie rozwiną się w złą stronę, jednak świadczą o pewnych zaburzeniach. Oto one:

1. Zawężony światopogląd. Myśli osób z zaburzeniami osobowości biegną zupełnie innymi torami niż u innych ludzi. Zauważysz to przede wszystkim w trakcie rozmowy. Psychopaci potrafią zaprzeczać samym sobie w jednym zdaniu. Bardzo często ich wypowiedzi są nielogiczne i trudno je zrozumieć. Warto również zwrócić uwagę na mowę ciała osoby, którą podejrzewamy o problemy z osobowością- najczęściej rozmija się ona z tym, co rozmówca chce przekazać.

2. Manipulacja. Jeżeli czujesz, że w towarzystwie danej osoby zgadzasz się na wszystko, czego zapragnie, mimo że wcale tego nie chcesz, niech będzie to dla Ciebie sygnał ostrzegawczy. Psychopaci często skłócają swoich znajomych robiąc to w taki sposób, aby nikt ich nie obwiniał. 

3. Egoizm. Chory zazwyczaj skupia się jedynie na swoich potrzebach i nie obchodzą go problemy innych. Dotyczy to zarówno najbliższych mu osób, jak i kolegów z pracy czy obcych ludzi. Lubi zwracać na siebie uwagę i podczas spotkań towarzyskich zdradza (zbyt) wiele szczegółów na temat swoich prywatnych spraw.

4. Brak sumienia... Psychopaci zazwyczaj przerzucają swoje winy na otoczenie. Nigdy nie umieją przyznać się do błędu i zawsze znajdują kogoś odpowiedzialnego za ich błędy, mimo że czasami jest to absurdalne. Uwielbiają unikać odpowiedzialności. Jeśli chodzi o stosunki międzyludzkie, są oni niczym dzieci, które zawsze mogą liczyć na pomoc rodziców.

Oczywiście nie oznacza to, że każdy kto skupia się na sobie i nie umie odnaleźć się w społeczeństwie, jest psychopatą. U niektórych wymienione cechy potrafią jednak przerodzić się w coś nieoczekiwanego...

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Wtorek 07.03.2017 (aktualizacja: 2017-03-07)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×