4 powody, przez które najczęściej rezygnujemy z pracy

Dlaczego decydujemy się na odejście z pracy, którą lubimy?

odjejsczpracy.jpg

Kiedy znajdujemy pracę, do której chodzimy z uśmiechem na ustach, wydaje nam się, że nic lepszego nie mogło nas spotkać! Jeżeli dodatkowo pensja, którą otrzymujemy jest znacznie większa niż się spodziewaliśmy, możemy uznać, że znaleźliśmy pracę marzeń! Czy na pewno? Czasami samo lubienie wykonywanego zawodu nie wystarczy... Oto najczęstsze powody, które wpływają na naszą decyzję o złożeniu wypowiedzenia.

NUDA

Nawet ulubione zajęcie wykonywane przez osiem godzin dziennie, po kilku miesiącach zaczyna się nudzić. Osoby, dla których praca stanowi jednocześnie hobby, tracą w ten sposób obydwie rzeczy. Dlatego jeśli Twoje obowiązki w pracy codziennie są takie same, zadbaj o jakiekolwiek urozmaicenie. Bardzo często rezygnujemy z pracy również ze względu na... brak obowiązków. Zdarza się, że powierzone nam zadania wykonujemy znacznie szybciej, niż oczekuje tego od nas szef. Dla ambitnych osób jest to bardzo męczące.

Brak perspektyw

Możesz uwielbiać swoją pracę, ale jeżeli po kilku latach czujesz, że nadal jesteś w tym samym miejscu, pora to zmienić. Dlatego bardzo dużo osób podejmuje decyzję o zmianie pracy- nowe obowiązki mają ogromny wpływ na nasz rozwój zawodowy. 

zła Atmosfera

W pracy spędzamy 2/3 czasu, dlatego bardzo ważni są ludzie, którzy nas otaczają. Możliwość rozmowy z koleżanką z pracy sprawia, że dużo chętniej do niej przychodzimy... i na odwrót. Jeżeli w miejscu pracy czujemy się źle odbierani, odechciewa nam się wykonywać powierzone obowiązki, do tego towarzyszy nam ciągły stres.

Poczucie niedocenienia

Każdy z nas od czasu do czasu potrzebuje pochwały. To właśnie dzięki zauważaniu naszych starań przez szefostwo, mamy siłę na więcej! Jeżeli od kilku lat pracujesz w tym samym miejscu i nic się nie zmienia, za to Twoje koleżanki i koledzy z pracy pną się po kolejnych stanowiskach, być może to najwyższa pora na zmiany?

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Czwartek 29.06.2017 (aktualizacja: 2017-06-29)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×