5 codziennych nawyków, które zmienią Twoje życie!

Wielkie życiowe zmiany wystarczy zacząć od małych kroków!

codziennenawyki.jpg

Czujesz, że potrzebujesz wielkich zmian, jednak zupełnie nie wiesz, od czego zacząć? Wystarczy, że zmienisz swoje nawyki, a po jakimś czasie zauważysz, że wszystko układa się tak, jak sobie wymarzyłaś. Oto zwyczaje, które pozytywnie wpłyną na całe Twoje życie:

1.Wczesne wstawanie. Wstawaj jak najwcześniej, nawet jeżeli nie musisz. Wygospodaruj sobie pół godziny na poranną kawę każdego dnia. Kilka godzin po przebudzeniu jesteś najbardziej produktywna- postaraj się zaczynać pracę jak najwcześniej.

2.Piękne otoczenie. Zadbaj o miejsce, w którym spędzasz najwięcej czasu. Jeżeli spędzasz przy biurku 8 godzin dziennie, niech to biurko będzie Twoim małym królestwem- postaw na nim swoje ulubione kwiaty i zdjęcia, dbaj również o porządek. Do domu, w którym ciągle panuje bałagan, zupełnie nie chce się wracać... 

3.Ruch! W zdrowym ciele zdrowy duch- to powiedzenie sprawdza się w codziennym życiu. Nie musisz od razu zapisywać się na siłownię- na początku wystarczy nawet niewielka dawka ruchu. Wybierz się na spacer albo po prostu... posprzątaj w domu przy ulubionej muzyce, to działa! Podczas aktywności fizycznej dostarczasz organizmowi niezbędną ilość endorfin.

4.Mówienie "nie"! Naucz się, że nie musisz spełniać oczekiwań całego otoczenia. Nie bierz na siebie wszystkich dodatkowych zobowiązań, przez które nie będziesz miała czasu na własne pasje. Pamiętaj, że najważniejsze jest Twoje szczęście!

5.Uśmiech. Znajduj jak najwięcej okazji do śmiechu i uśmiechu. Każdy taki gest ma bardzo pozytywny wpływ na Twoje samopoczucie.  Bądź serdeczna dla otaczających Cię ludzi, a wkrótce zauważysz, że nawet zwyczajne wyjście na zakupy może być przyjemne!

Zanim zaczniesz zmieniać świat, spróbuj dostarczyć swojemu organizmowi jak najwięcej pozytywnej energii i szczęścia- bez tego nie będziesz miała sił na wielkie zmiany! 

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Środa 15.02.2017 (aktualizacja: 2017-02-15)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Nawyki i poranne rytuały, potrafią dodać nam sił i energii na cały dzień. Jednak nie każdy potrafi zadbać o swój poranek. Coraz trudniej nam się odnaleźć w świecie, w którym wszystko trzeba robić na ostatnią chwilę.

W tym temacie polecam artykuł: Pobudka – 6 sposobów na to, jak zacząć dzień, aby mieć więcej siły. http://architekturasukcesu.pl/pobudka/
Dodano: 2017-02-16 16:32:15 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×