5 prostych kroków które zapewnią udany poranek i dobry dzień

Każdy z nas chce mieć jak najwięcej udanych dni. Najczęściej wszystko zaczyna się już o poranku. Co zrobić, by zaraz po przebudzeniu zapewnić sobie dobry dzień?

dobry poranek.jpg

5 prostych kroków które zapewnią udany poranek i dobry dzień

Często wystarczy zmiana kilku niewłaściwych nawyków, by każdy kolejny dzień stał się dla nas lepszy. Tak naprawdę to, czy poranek będzie udany, czy nie, zależy od nas. Chyba nikt nie lubi stawać lewą nogą i snuć się przez cały dzień w złym humorze... Jak zatem temu zapobiec?

Wyznacz sobie przyjemny cel

Znacznie lepiej się wstaje, gdy wiemy, że tego dnia czeka nas coś dobrego. Spróbuj zaplanować sobie coś przyjemnego, coś dla czego warto będzie wstawać. Kiedy rano się obudzisz, zamiast myśleć o tym jakie obowiązki musisz dziś wykonać, pomyśl o tym, co czeka Cię później. Zobaczysz, że odpowiednio wyznaczony przyjemny cel pomoże podnieść się z łóżka w znacznie lepszym humorze. 

Zobacz też: JAK MOTYWOWAĆ SIĘ DO ROZWOJU I DZIAŁANIA? 

Weź ożywczy prysznic

Nie musisz się od razu kąpać pół godziny. Wystarczy wejść pod prysznic na 5-10 minut. To nie tylko pomoże się rozbudzić, ale także zrelaksuje nas o poranku. Użyj swojego ulubionego żelu pod prysznic, który pachnie kojąco. Zapach ma bowiem na nas naprawdę duży wpływ i zdecydowanie może poprawiać humor. Pomoże Ci odprężyć się i dobrze rozpocząć dzień. 

dobry poranek.jpg

Dobry początek dnia zależy głównie od nas samych

Zjedz śniadanie

Nie wszyscy przyzwyczajeni są do tego by jeść zdrowe śniadanie, a to może znacząco wpływać nie tylko na naszą sylwetkę, ale także na nasz humor. Kiedy organizm jest głodny i włącza "tryb oszczędzania" cała gospodarka hormonalna także się zmienia. Niedobór odpowiednich witamin i brak energii sprawia, że od rana jesteśmy przybici, rozdrażnieni i nic nam się nie chce. Nie o taki początek dnia nam chodzi, prawda?

Zobacz też: POZNAJ NAJCZĘSTSZE ŚNIADANIOWE BŁĘDY, KTÓRE NIE POZWALAJĄ CI SCHUDNĄĆ 

NIe śpiesz się

Dzień wcześniej spróbuj zaplanować poranek tak, by nie musieć się śpieszyć. Oczywiście, czasem zdarzy nam się nie usłyszeć budzika i nieco zasnąć i nie powinniśmy z tego powodu panikować. Jednak Dobrze jest przeżyć poranek względnie spokojnie. To uchroni nas przed niepotrzebną nerwowością i rozdrażnieniem w ciągu dnia.

 

NIe bój się niezaplanowanego

Często zdarza się, że już od rana stresuje nas obawa, że w ciągu dnia może się wydarzyć coś, co sprawi, że założony plan nie będzie mógł się spełnić. Pamiętaj, że to, czy taka sytuacja przyniesie dobre czy złe skutki zależy głównie od naszego nastawienia.

Niespodziewane rzeczy wcale nie muszą być złe, a elastyczny plan dnia to coś co powinniśmy zakładać od samego początku. Dobrze jest mieć pewne ramy, ale to, że nie zawsze będziemy się ich sztywno trzymać nie jest niczym złym, a z pewnością nie jest powodem do tego, by się denerwować i złościć. W końcu ze wszystkim damy sobie radę!

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Poniedziałek 17.08.2015 (aktualizacja: 2015-08-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×