5 trików, dzięki którym wszyscy Cię polubią!

Narzekasz na brak towarzystwa? Zobacz, co możesz zrobić, aby szybko zyskać sympatię innych!

duszatow.jpg

Wydaje Ci się, że w dorosłym życiu trudno poznać nowych przyjaciół, z którymi będziesz spędzała cały wolny czas? Oczywiście, obowiązki domowe, praca i opieka nad dzieckiem są bardzo wyczerpujące, jednak na znalezienie przyjaciół nie musisz poświęcać każdego wolnego wieczoru... masz ich obok siebie! Wystarczy kilka nawyków, dzięki którym ludzie będą Cię uwielbiali!

naśladuj

Kiedy rozmawiasz z drugą osobą, staraj się naśladować jej gesty. Możesz w podobny sposób się uśmiechać czy używać takich samych sformułowań. Lubimy ludzi, którzy na pierwszy rzut oka są do nas podobni- już na początku wydaje nam się, że nawiążemy z nimi więź. 

krytykuj 

Oczywiście nie chodzi o to, abyś na każdym kroku mówiła ludziom o ich wadach. Jednak kiedy poznajesz kogoś bliżej, postaraj się być całkowicie szczera. W relacji ze znajomymi przyznawaj się otwarcie również do swoich wad! Dzięki temu zyskasz w ich oczach! Każdy z nas popełnia błędy i raczej stronimy od "idealnych" osób. Twoje drobne potknięcia świadczą o tym, że rozumiesz niepowodzenia innych.

POMAGAJ 

Bądź pomocna w każdej sytuacji- nieważne, czy Twoja chęć pomocy dotyczy drobiazgów, czy rozwiązywania ogromnych problemów. Pokaż znajomym, że zawsze mogą na Tobie polegać... a kiedy nie możesz pomóc, uważnie słuchaj.

Zaproś znajomych do swojego życia 

Pamiętaj, że nie każde spotkanie ze znajomymi musi być pieczołowicie przygotowane. Postaw na spontaniczne spotkania i naucz przyjaciół, że nawet wspólne sprzątanie czy wyjście na spacer z dziećmi może być ciekawe! Zapraszaj ich do codziennego celebrowania drobnych chwil- to najlepszy sposób na umocnienie relacji. 

Uśmiechaj się! 

Nawet w najgorszej sytuacji można znaleźć pozytywy. Staraj się patrzeć na życie przez różowe okulary tak często, jak to możliwe. Zauważ, że sama lgniesz do uśmiechniętych ludzi- to właśnie oni dają nam największe wsparcie w trudnych chwilach. 

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Wtorek 14.03.2017 (aktualizacja: 2017-03-14)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×