6 oznak tego, że tkwisz w toksycznym związku

Sprawdź, czy ten problem dotyczy także ciebie.

6-oznak-ze-tkwisz-w-toksycznym-zwiazku.jpg

Szalona miłość może tak zaślepić człowieka, że trudno spojrzeć obiektywnie na drugą osobę. Widzimy same jej zalety, jakbyśmy patrzyły przez różowe okulary. Zastanówcie się chwilę. Może rzeczywiście on jest zbyt niecierpliwy, denerwuje się z byle powodu? I ostatnio jakoś tak częściej robi ci zgryźliwe uwagi? A może problem jest o wiele poważniejszy?

Osoby, które tkwią w toksycznym związku często nie zdają sobie nawet z tego sprawy. Nie widziały problemu, uważały wszystkie drobne codzienne kłótnie za błahostki. Tak naprawdę po prostu udawały, że tego nie zauważają - wszystko to z miłości do swojego mężczyzny.

Toksyczny związek to taki, w którym jedna osoba bardzo zabiega o względy tej drugiej, jakby była od niej uzależniona a druga jak ten pasożyt z tej miłości korzysta ile wlezie. Zobaczcie, jakie są oznaki tego, że tkwicie w toksycznym związku. Jak zachowuje się partner-pasożyt, który chce wyssać z nas naiwnych, zaślepionych kobiet całą naszą miłość.  

Zobacz także: Kobiety są bardziej skłonne do tego, by zdradzać?

6 oznak tego, że tkwisz w toksycznym związku:

1. Twój partner jest kłamcą

Złapałaś go na niewinnym kłamstewku nie raz, czy dwa a trzy czy cztery? Oczywiście nie chodzi o takie sytuacje, że nie zmył naczyń a powiedział, że to zrobił, ale o poważne sprawy, które mają kluczowe znaczenie dla waszych relacji; np. powiedział, że miał ważne spotkanie biznesowe a spotkałaś go w pubie z kolegami i kilkoma koleżankami. Albo jeśli okazało się, że miał romans z jakąś dziewczyną. Takiemu pasożytowi wcale nie zależy na tobie. 

2. TWÓJ PARTNER JEST oszustem

Oszukiwanie jest całkowicie egoistyczne. Twój partner jak szczwany lis knuje liczne oszustwa? Nawet nie słuchaj jego wyjaśnień. Okropny zwyczaj robienia nieetycznych rzeczy za twoimi plecami szybko mu nie przejdzie. Zasługujesz na lepsze traktowanie i dobrze o tym wiesz. 

3. TWÓJ PARTNER stosuje przemoc słowną

Twój partner wyzywa cię, głosi lekceważące uwagi i często krzyczy? Atakuje cię słownie, czy to w domowym zaciszu czy w towarzystwie? To nie w porządku. Co innego zgryźliwa uwaga od czasu do czasu, a co innego przemoc słowna. To kolejny występek, który powinnaś surowo skrytykować. W końcu to burzy zaufanie i niszczy relację. Powinien podnosić cię na duchu! Mówić, jaka jesteś piękna i wspaniała. Bo jesteś taka i nie pozwól sobie na takie traktowanie. Nawet w imię miłości.

Zobacz także: Dlaczego mężczyźni zdradzają?

4. TWÓJ PARTNER kocha cię pod pewnymi warunkami

Nie pozwól by traktował cię jak brudną ścierkę. Jeśli on okazuje ci uczucie tylko wtedy, kiedy ma jakiś interes - to nie fair! Dwie osoby w miłości powinny wypełniać swoje obowiązki w równym stopniu a czułe gesty i dobre słowo nie powinno być nagrodą za coś a codziennym zwyczajem. 

5. TWÓJ PARTNER jest uzależniony od używek

Nadużywanie alkoholu czy narkotyków przez twojego partnera jest groźne nie tylko dla jego zdrowia, lecz także dla twojego. W dodatku przez uzależnienie masz więcej obowiązków i ciągle zamartwiasz się, w jakim stanie go znów zastaniesz. Możesz zaoferować partnerowi wsparcie, wyrazić swoje obawy i troskę, ale nie możesz brać na swoje barki wszystkiego. 

6. TWÓJ PARTNER JEST chorobliwie zazdrosny

Trochę zazdrości w związku się przydaje, bo to oznaka ciągłego pragnienia i pożądania. Gorzej, jeśli zazdrość wymknie się spod kontroli. Wtedy może doprowadzić do frustracji i niepotrzebnego stresu. Każdy kto tego choć raz doświadczył, wie o czym mowa. 

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ShutterstockDodał(a): Karolina Zdunowska , Środa 01.07.2015 (aktualizacja: 2015-07-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×