10 prostych kroków ku temu, by bardziej pokochać siebie cz. 2

Prezentujemy kolejną porcję porad dotyczących tego, jak w pełni zaakceptować siebie i stać się swoją najlepszą przyjaciółką!

selflove2part2.jpg

Pierwszą część artykułu znajdziesz tutaj.


6. Nie bój się mówić... TAK!

Ostatnio przekonywałam Cię, abyś była bardziej asertywna i nauczyła się mówić "nie". Dziś przyjrzyjmy się temu, aby nauczyć się przyjmować dobre okazje, które czasami trafiają nam się w życiu i bez strachu mówić im: "tak"! Jeśli czujesz, że okazja, która pojawia się przed Tobą może być dla Ciebie czymś wartościowym, wprowadzić do Twojego życia wiele dobra i sprawić, że rozwiniesz się jako osoba, ale równocześnie wymaga od Ciebie wyjścia ze swojej strefy komfortu i paraliżuje Cię przez to paniczny strach, to w tym roku powinnaś nauczyć się przezwyciężać swoje lęki i zacząć sięgać po to, co być może zmienić Twoje życie. 

Nie myśl o tym, co złego może się stać i co może pójść nie tak. Myśl o szansie, jaka stoi przed Tobą oraz o tym, że możesz ją osiągnąć i z całą pewnością na to zasługujesz. Jeśli taka sytuacja miałaby w tym roku zdarzyć się zaledwie jeden raz, ale przyniosłaby Ci dobro, a Ty wyszłabyś z niej obronną ręką, to warto spróbować. Wyjdź z cienia, w którym trzymają Cię Twoje lęki. Należy Ci się to! 7. Jeśli nie masz na coś wpływu, przestań o tym myśleć

Zdarzyło Ci się kiedykolwiek, że zadręczałaś się tym, co już się stało lub tym, co zrobili inni ludzie? Wciąż myślałaś o tym, czy dało się postąpić inaczej lub można było zrobić coś więcej? Jeśli odpowiedź brzmi twierdząco, wiedz, że nie jest to zachowanie osoby, która jest przepełniona dobrymi myślami na swój temat i miłością. Nawet jeśli popełniłaś błąd, postaraj się go naprawić i... zakończ temat. 

Nie zadręczaj się, przebacz sobie i innym, napełnij swoje serce i myśli dobrą energią i miłością. Ty też jesteś tylko człowiekiem i popełniasz błędy. Co więcej - masz do nich prawo. Ważne, aby wynosić z nich lekcje i nie popełniać ich ponownie w przyszłości. 


8. Pozbądź się ze swojego życia negatywnej energii

W tym roku ogłoś koniec dramatów i negatywnych emocji w Twoim życiu i wprowadź w życie działania, które to umożliwią. Jakie to działania? Skończ z nadwrażliwością i roztrząsaniem problemów, zbytnim analizowaniem ich. Zapisz się na zajęcia ruchowe, najlepiej odprężające, jak np. pilates. Podziękuje Ci za nie nie tylko Twój umysł, ale i ciało. 

Ważne jest także zakończenie wszelkich toksycznych relacji, które sprawiają, że czujesz się źle ze sobą. Masz w swoim otoczeniu wampiry energetyczne? Przed Tobą najlepszy czas na to, aby skończyć znajomości z nimi!


9. Śmiej marzyć

Odważ się na marzenia, a co więcej... na ich realizację! To właśnie droga do spełniania marzeń jest w tym wszystkim najpiękniejsza! A kiedy w końcu uda Ci się osiągnąć to, o czym od zawsze marzyłaś, poczujesz nie tylko satysfakcję i radość, ale także dumę z samej siebie, no bo przecież - dałaś radę!


10. Kochaj... innych

Mówi się, że aby naprawdę kochać drugą osobę, trzeba najpierw nauczyć się kochać siebie. Ta zależność działa paradoksalnie w obie strony. Aby w pełni kochać samą siebie, musisz także nauczyć się doceniać i kochać innych ludzi! Jak to zrobić? W tym roku stań się bardziej pozytywną osobą. Doceń nie tylko siebie, ale i innych. Zdobądź się na szczery komplement w stosunku do znajomej lub teściowej. Rozsiewaj wokół radość i atmosferę pełną miłości, a zobaczysz, że ona do Ciebie wróci z podwójną siłą. To pomoże Ci bardziej zaakceptować i pokochać samą siebie - na dobre! 

zdjęcie: iStock 

 Zobacz też:Dodał(a): Katarzyna Rydz-Korzenecka , Piątek 27.01.2017 (aktualizacja: 2017-01-27)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×