10 prostych kroków ku temu, by bardziej pokochać siebie cz. 1

Choć ciągle mówi się o tym, jak ważna jest miłość własna i samoakceptacja, wciąż często o niej zapominamy lub zwyczajnie nie do końca potrafimy same siebie pokochać. Zobacz, jakie kroki możesz codziennie podejmować, aby przestać być swoim największym krytykiem, tylko stać się swoją najlepszą przyjaciółką!

selflovemain15.jpg

My kobiety mamy to do siebie, że często jesteśmy swoimi najsurowszymi krytykami. To właśnie my same bardzo skutecznie podkopujemy swoją pewność siebie i wciąż mamy sobie coś do zarzucenia. A gdyby tak w nowym, 2017 roku całkowicie zmienić podejście do samej siebie? Gdyby zapomnieć o tym, co w nas wymaga dopracowania i bardziej skupić się na tym, aby doceniać to, co w nas piękne i unikatowe? W końcu nie ma na świecie drugiej, takiej samej, cudownej osoby, jak Ty, czy ja. Jesteśmy absolutnie jedyne w swoim rodzaju - wyjątkowe i warto w końcu to sobie uświadomić, zapamiętać i... pokochać siebie!


Oto proste kroki, które pomogą Ci nawiązać lepszą relację z samą sobą i pokochać osobę, którą w sobie zobaczysz:


1. Słuchaj siebie

Jeśli masz wątpliwości co do czegokolwiek, jeśli odczuwasz, że w związku z zachowaniem Twoim lub innych ludzi może być coś nie tak, zaufaj sobie i powiedz otwarcie o tym, że coś Ci się nie podoba. My kobiety często mamy tendencje do nieufania sobie. Zastanawiamy się, czy to co odczuwamy, aby na pewno jest "normalne" i mieści się w danych, narzuconych przez innych normach. W tym roku postaraj się wsłuchać w samą siebie i zaufaj swojemu wewnętrznemu głosowi. Nie zastanawiaj się, co o Twojej decyzji pomyślą inni, ale działaj według tego, co dyktuje Ci Twoje serce. 2. Mów, co czujesz

W tym roku skończ z udawaniem innych emocji niż te, które aktualnie odczuwasz. Przestań negować swoje uczucia, nie wstydź się też ich okazywać. Najlepszym pomysłem będzie, jeśli się z nimi skontaktujesz. Jak to zrobić? Gdy zaczynasz coś odczuwać, staraj się nazwać to uczucie, najlepiej na głos. Gdy już zrozumiesz czym jest dana emocja i nazwiesz ją, spróbuj dojść do tego, skąd się ona bierze, dlaczego tak czujesz i czy być może dane uczucie, nie przykrywa innego. 

Na przykład: smutek wcale nie musi oznaczać tego, że jesteś... smutna. Niekiedy smutkiem reagujemy na niewypowiedzianą złość na kogoś. Jednak, aby to odkryć, musisz nazwać to, że odczuwasz smutek i zadać sobie pytanie - dlaczego? Przecież nie zdarzyło się nic, co by mnie smuciło. A jednak... Nie potrafisz np. wyartykułować tego, że ktoś zranił Cię do głębi i jesteś przez to smutna. 3. Mów o sobie pozytywnie

Przestań się krytykować. My kobiety, a zwłaszcza Polki, mamy do siebie to, że ciągle na siebie narzekamy. A to: "ale grubo wyglądam", a to: "nie wyszedł mi ten obiad". Skończ z tym! Zamiast powiedzieć coś krytycznego pod swoim adresem, lepiej powstrzymaj się od mówienia!


4. Naucz się przyjmować komplementy

Gdy ktoś prawi Ci komplement, po prostu mu podziękuj. Nie zaprzeczaj, że na pewno nie jest tak, jak mówi i nie węsz podstępu! Przyjmij do wiadomości, że z całą pewnością zasługujesz nie tylko na ten konkretny komplement, ale też na całą masę innych, pochlebnych zdań na swój temat! Uwierz, że jesteś tego warta!


5. Bądź asertywna

W tym roku uczymy się niełatwej sztuki mówienia prostego słowa "nie". Nieważne, co ktoś o Tobie pomyśli. Jeśli nie czujesz, że chcesz się na coś zgodzić, po prostu powiedz "nie". Masz do tego święte prawo!zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Katarzyna Rydz-Korzenecka , Czwartek 19.01.2017 (aktualizacja: 2017-01-19)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
Ja od jakiegoś czasu również prowadzę swój budżet domowy. Wg. mnie to bardzo ważna czynność, dzięki której mogłem w pewnym momencie zweryfikować czy stać mnie na odejście z korporacji i rozwijać dalej własną firmę. Uskuteczniłem również o tym wpis na moim blogu.
http://piaskownicameksa.pl/oszczedzanie-i-kontrola-wydatkow/
Zachęcam :)
Dodano: 2017-02-02 11:37:18 Zgłoś nadużycie
Anonim
Parę zdań ode mnie na temat pewności siebie. Przede wszystkim to być sobą i mówić oraz robić to co się lubi. Jeżeli jednak jest element Twojego życia, które wprawia Cię w kompleksy to zrób wszystko, by to zmienić. Na swoim blogu często piszę na tematy zwiazane ze śmiałością. Przykładowo tu:
http://piaskownicameksa.pl/rozmowa-roczna-w-korporacji-i-pewnosc-siebie-podczas-randki/
Gdyby ktoś był zainteresowany to zachęcam do poczytania. Swego czasu, napisałem również o tym jak udało mi się mocno schudnąć.
Dodano: 2017-02-02 11:35:15 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×