10 trików na to, jak z sukcesem godzić życie prywatne z karierą zawodową cz. 2

Druga część trików psychologicznych, dzięki którym łatwiej pogodzisz karierę z posiadaniem rodziny!

worklifebalancesmall2.jpg

Pierwszą część artykułu znajdziesz tutaj.

6. W pracy rozmawiaj o czymś innym

Nie chodzi o to, aby nie skupiać się na powierzonych nam zadaniach, ale aby przyjemniej nam się pracowało. Warto poruszać ze współpracownikami także inne tematy - nie tylko zawodowe, a miła pogawędka jeszcze nikomu nigdy nie zaszkodziła. Dzięki takim rozmowom będziesz po pracy mniej zmęczona psychicznie. 


7. Załóż do pracy swój ulubiony outfit

Choć przyjęło się, że stroimy się np. na randkę, a nie do pracy, także wybierając się do firmy, warto podkreślać swoje atuty i zakładać ubrania, w których czujemy się pięknie. Dzięki temu, że będziemy lepiej wyglądać, będziemy też lepiej się czuć i emanować dobrą energią, a dni w pracy będą bardziej produktywne. 


8. Zrezygnuj z niezdrowych przekąsek w pracy

Podjadasz batoniki z automatu albo niezdrowe chrupki? Czas z tym skończyć! Takie podjadanie w pracy nie tylko źle odbije się na Twojej sylwetce, ale także na samopoczuciu i produktywności. 

Podczas pracy lepiej podjadaj zdrowe przekąski albo przygotowane wcześniej w domu warzywa - dzięki temu będziesz czuć się lepiej i lżej, będziesz miała także więcej energii już po wyjściu z pracy!


9. Słuchaj muzyki

Jeśli to możliwe, podczas pracy słuchaj kojącej muzyki. Sprawi ona, że będziesz się mniej stresować. Warto także włączać sobie ulubioną muzykę w drodze do pracy - nastroi Cię ona pozytywnie.


10. Weź wolne

Raz na jakiś czas po prostu musisz wziąć wolne, aby psychicznie odpocząć od pracy. Nie bądź jednym z tych ludzi, którzy mają zaległe urlopy od pięciu lat. Całkowite oddanie pracy jeszcze nigdy nikomu nie wyszło na dobre! Po urlopie wrócisz wypoczęta i z większą motywacją do pracy, a podczas urlopu spędzisz wspaniałe chwile z bliskimi - czy to nie idealne rozwiązanie? 

zdjęcie: iStock

Zobacz też:


Dodał(a): Katarzyna Rydz-Korzenecka , Wtorek 11.04.2017 (aktualizacja: 2017-04-11)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Życie i praca to dwie nierozłączne rzeczy. Nie ma życia bez pracy i odwrotnie. Pracuję w FastTony i mam to szczęście, że szef tak organizuje pracę, że nie koliduje ona życiem prywatnym
Dodano: 2017-05-01 16:24:43 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×