10 trików na to, jak z sukcesem godzić życie prywatne z karierą zawodową cz. 1

Myślisz, że się nie da? Da się, ale sprawne pogodzenie życia prywatnego z zawodowym wymaga od nas, kobiet, świetnej organizacji, wsparcia oraz... kliku trików, które mentalnie pomogą Ci uporać się z trudnościami dnia codziennego. Co polecamy z włąsnego doświadczenia?

worklifebalancesmaallmain1.jpg

1. Planuj weekendowe wycieczki

Najgorsze co możesz zrobić, aby nie pogodzić życia prywatnego z wymagającą karierą zawodową, to... wpaść w kołowrotek pracy i rutynę. Aby tak się nie stało, warto planować sobie weekendowe wycieczki i chociaż przez dwa dni w tygodniu nie przejmować się tym, co od poniedziałku czeka na Ciebie w pracy. 


2. Rano wstawaj wcześniej

Dzięki wstawaniu skoro świt unikniesz sytuacji, gdy wszystko musisz robić w pośpiechu, co tylko przysparza Ci jeszcze więcej stresu. Wstań pół godziny wcześniej i na spokojnie zjedz śniadanie z rodziną. W taki sposób Twój poranek będzie zdecydowanie pełniejszy i bardziej satysfakcjonujący, a Ty pójdziesz do pracy w lepszym nastroju!


3. Wychodź z pracy wcześniej

Jeśli to tylko możliwe, staraj się wychodzić z pracy jak najwcześniej. Ważne, abyś czuła, że w ciągu dnia masz jeszcze czas na "życie", a Twoja codzienność w dni powszednie to nie tylko cały dzień w firmie. Staraj się także, w miarę możliwości, nie zostawać w pracy po godzinach - zabiera Ci to cenne chwile, które mogłabyś wykorzystać na aktywności w gronie rodzinnym lub z przyjaciółmi. 


4. Wychodź na lunch 

Podczas pracy warto od czasu do czasu wyjść na lunch na zewnątrz. Oczywiście nie oznacza to, że mamy tak robić codziennie, ale odpoczynek od miejsca, w którym spędzasz codziennie 8h Ci się przyda, a Twoja psychika Ci za to podziękuje!


5. Po godzinach wyłączaj powiadomienia z pracy

Gdy przychodzisz do domu po pracy, jeśli to tylko możliwe, wyłącz wszelkie internetowe powiadomienia zawodowe. Zamknij skrzynkę mailową, wyłącz Facebooka. Teraz masz swój czas na relaks i kontakt z bliskimi. Dla własnego zdrowia psychicznego, mentalnie "wyjdź z pracy"!

Drugą część artykułu znajdziesz tutaj.

zdjęcie: iStock

Zobacz też:


Dodał(a): Katarzyna Rydz-Korzenecka , Wtorek 11.04.2017 (aktualizacja: 2017-04-11)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×