Bądź królową własnego życia

Choć o szczęściu, spełnieniu i udanych związkach można pisać na wiele różnych sposobów - ich sedno można sformułować w kilku słowach. Wszystkie nasze uczucia i emocje mają dwa główne źródła. Są nimi miłość lub lęk. I wszystko co robimy, a zwłaszcza, jak to robimy, stamtąd płynie. Jest konsekwencją naszego wyboru.

królowa.jpg

Możesz dbać o siebie, bo jesteś piękna albo dlatego, że nie chcesz być brzydka.
Możesz lgnąć do ludzi, bo lubisz być z nimi albo dlatego, że nie chcesz być sama.
Możesz dzielić się miłością, bo masz ją albo jej pragnąć, gdyż czujesz jej za mało.

Oto historia Małgosi:

Mam 30 lat, pracuję w dużej korporacji.  Rok temu w firmie zatrudnił się Marek. Przystojny, wykształcony, sympatyczny. Wiele singielek zwróciło na niego uwagę. Kiedy się mną zainteresował poczułam się jak królowa. Jesteśmy razem już 5 miesięcy. Martwi mnie jednak, że nie czuję się w pełni szczęśliwa. Czasem zastanawiam się, co on we mnie widzi, czy naprawdę mnie kocha, czy tylko jest mu wygodnie? Mieszkamy u mnie, staram się, żeby  niczego mu nie brakowało. Problem w tym, że inne kobiety wydają mi się ładniejsze, ciekawsze, bardziej uwodzicielskie. Myślę sobie: a jeśli on się mną znudzi?

Wybrałam tę właśnie historię, bo Małgosia stwierdziła, że gdy Marek ją wybrał, poczuła się jak KRÓLOWA. Czy jednak ktoś, kto ma moc, ma berło i koronę, kto ma wszystko - zachowuje się w taki sposób? Czy KRÓLOWA  ciągle się stara, czy też robi to, co uważa za dobre i słuszne?

Ale spokojnie, bez paniki.
Nawet jeśli czujesz, że coś ze sposobu myślenia Małgosi pasuje do Ciebie, możesz stać się KRÓLOWĄ.

Co wyróżnia królową?
- Królowa nie musi. Królowa chce dzielić się tym co ma.  Jest szczodra. A kiedy się podzieli, to wciąż ma i nie potrzebuje się o to martwić. To jest stan pełni.
- Królowa ma władzę. Nie bywa jednak despotką. Jest dobra i sprawiedliwa, bo towarzyszy jej poczucie bezpieczeństwa. Potrafi więc być także arbitrem dla własnych słabości.  
- Królowa ma moc. Jest jej świadoma. Nie musi więc się wywyższać lub manipulować, aby to udowodnić i aby dostać to, czego pragnie.
- Królowa rozumie, że jej  szczęście zależy od niej, że jego źródło bije w niej i wie, jak z niego czerpać. Tym źródłem jest uczucie miłości.
- W życiu codziennym Królowa okazuje szacunek sobie i innym. Obdarza miłością. Kochając, nie rezygnuje z siebie. Wie, że nawet strata bywa zyskiem.   
- Królowa patrzy w lustro i zawsze widzi tam piękno.

Na drugim biegunie znajduje się ktoś, komu magiczne zwierciadełko pokazuje całkiem inny obraz – szarą myszkę.
- Myszka martwi się, że wiele jej brakuje – siły, atrakcyjności, inteligencji, urody. Krząta się więc nieustannie, aby zgromadzić w spiżarni zapasy, które pozwolą jej przetrwać.
- Myszka obwinia się za to, że nie jest taka mądra, taka doskonała, taka śliczna… Stara się więc robić bardzo wiele, by inni tego nie zauważyli.
- Myszka czuje się słaba i bezradna. Uczy się więc, jak manipulować sobą i innymi, aby dostać to, na czym jej zależy.
- Myszka wierzy, że to miłość i aprobata innych ludzi da jej szczęście i energię, więc wciąż lęka się, że ją odrzucą.
- W życiu codziennym Myszka nie czuje szacunku dla siebie. Zdobywa miłość, która ma swoją cenę.  Boi się straty. 

Tekst: Joanna Godecka – ekspert Sympatia.pl

sympatia_logotyp.jpg
Dodał(a): Karolina Czaja , Poniedziałek 30.04.2012 (aktualizacja: 2012-05-07)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×