Bądź pewna siebie!

Masz problemy z pewnością siebie: w sklepie, w pracy, w trakcie rozmowy z teściową? Nie musisz iść na terapię. Odpowiednio dobieraj słowa!

Bądź pewna siebie!"To pewnie głupi pomysł, ale…". Jeśli zaczynasz w ten sposób zdanie, nie łudź się, że kogoś przekonasz. Nawet jeśli nie jesteś do końca pewna, czy twój pomysł jest dobry, zachowuj się tak, jakby był genialny. Mów: "Mam świetny pomysł…".

"Bardzo przepraszam, ale nadepnął mi pan na stopę". I kto tu kogo ma przepraszać? To tobie należą się przeprosiny. Powiedz więc stanowczym tonem, nawet władczym: "Nadepnął mi pan na stopę!". I oczekuj, że winny się pokaja.

"Myślę, że sobie poradzę". Rozmówcy od razu zapala się w głowie czerwona lampka: ona to zawali! Nie myśl. Bądź pewna. Oświadcz, że sobie poradzisz. Kropka!

"Cześć, to ja. To czekam na ciebie o siódmej?"
. Czy aby swoich próśb, a nawet żądań, nie intonujesz tak, jakby były pytaniami? Ludzie nieśmiali często tak robią. Ale twój rozmówca inaczej odbierze stanowczą prośbę, a inaczej – pełne wątpliwości pytanie. Nie pytaj więc. Oznajmiaj!

Przeczytaj również:

Znajdź w sobie siłę
Keep smiling po polsku


Dodał(a): Michalina Gruszka , Środa 23.05.2012 (aktualizacja: 2012-05-23)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Radosc1
W życiu, zarówno zawodowym jak i osobistym pewność siebie odgrywa kluczową rolę, wszystkim którzy czują, że brakuje im tej pewności lub są zainteresowani tematem gorąco polecam: http://4grow.pl/warszawa-szkolenie-asertywnosc-w-pracy-trening-asertywnosci :)
Dodano: 2013-09-17 13:24:27 Zgłoś nadużycie
olinkaa24
mi czasem brakuję pewności siebie
Dodano: 2012-05-23 20:07:37 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×