Błędy, które kobiety popełniają w trakcie rozwodu. Jak ich uniknąć?

W przytłaczającej atmosferze sali sądowej, łatwo o kilka nieprzemyślanych zachowań...

rozwodrozwododood.jpg

Rozwód to bardzo nieprzyjemne doświadczenie w życiu niemal każdej osoby. Istnieją jednak pewne błędy, które sprawiają, że jeszcze trudniej jest nam zapomnieć o traumie, jaka nas spotkała. Oto one:

1.Myślenie, że mąż jest naszym przyjacielem. Mimo że spędziłaś z mężem mnóstwo czasu, z jakiegoś powodu trafiliście na sale sądową. Zastanów się, czy naprawdę warto mu ufać. Poza tym, traktowanie męża jak przyjaciela może być dla Ciebie bardzo trudne, kiedy będziesz musiała ostatecznie pogodzić się z rozstaniem. Staraj się zachować dystans.

2.Brak zaufania w stosunku do adwokata. Wydaje Ci się, że zwierzanie się obcemu człowiekowi jest absurdalne? To prawda. Postaraj się jednak nie działać w emocjach. Twój adwokat jest przy Tobie po to, aby udzielić Ci niezbędnej pomocy. Po jakimś czasie możesz żałować, że nie udzieliłaś mu wszystkich niezbędnych informacji.

3.Kierowanie się emocjami. Decyzja dotycząca rozwodu jest bardzo ważna nie tylko dla Was, ale również Waszych dzieci czy przyjaciół. Dlatego podejmując ją, kierujcie się przede wszystkim rozsądkiem i obiektywną oceną sytuacji. W pewnym momencie nie będzie już odwrotu. Unikajcie emocji także w sądzie- sprawią one jedynie, że sprawa rozwodowa będzie trwała dużo dłużej.

4.Wygórowane oczekiwania. Nawet jeżeli do rozwodu zmusiły Was błędy Twojego męża, nie licz na to, że po rozwodzie otrzymasz cały Wasz majątek. Pamiętaj, że o tych sprawach rozstrzyga sędzia, nie Ty. W takiej sytuacji liczy się również to, jak wyglądało Wasze małżeństwo przez cały czas jego trwania, nie tylko w ciągu ostatnich, najgorszych tygodni.

5.Zemsta z udziałem dzieci. Mimo że Twój mąż Cię skrzywdził, nie masz prawa mścić się na nim za pomocą ograniczania mu kontaktu z dziećmi. Prędzej czy później i tak go odzyska, natomiast dzieci będą miały Ci za złe, że "używałaś" ich niczym argumentu na sali sądowej.

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Czwartek 13.04.2017 (aktualizacja: 2017-04-13)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×