Co mężczyźni sądzą o inteligentnych kobietach? Najnowsze odkrycie nie pozostawia złudzeń...

Zastanawiasz się, czy inteligencja kobiet ma wpływ na to, czy podobają się mężczyznom? Przedstawiamy wyniki najnowszych badań!

powodzenieumezczyzn.jpg

Czy mężczyźni lubią inteligentne kobiety? A może stanowią one dla nich pewnego rodzaju zagrożenie? Każda z nas ma zupełnie inne zdanie na ten temat.

Naukowcy z Uniwersytetu Buffalo postanowili dotrzeć do prawdy! Wyniki ich badań opublikowano w "Personality and Social Psychology Bulletin". Według eksperymentu, w którym wzięło udział 650 osób,  dla mężczyzn inteligentne kobiety są atrakcyjne do momentu... pierwszego spotkania face to face.Według panów, kobieca inteligencja jest seksowna i intrygująca jednak jedynie... w teorii. Podczas bezpośredniego spotkania z inteligentną kobietą mężczyźni odczuwają pewnego rodzaju zmieszanie, dyskomfort i strach, a ich zainteresowanie znacznie maleje. 

Gdy mężczyźni oczekiwali na spotkanie z kobietą, która była w innym pokoju i przewyższała ich inteligencją, wykazywali dużo większe zainteresowanie jej osobą niż w momencie, w którym nareszcie dochodziło do interakcji. Wtedy mężczyźni stawali się zdystansowani- tłumaczy profesor Lora Park.

Pani profesor twierdzi również, że mężczyźni posiadający inteligentne partnerki, bardzo często zauważają u siebie spadek poczucia własnej wartości. Jak wygląda ta kwestia jeśli chodzi o kobiety? Otóż płeć piękna woli widzieć u swojego boku mądrzejszego partnera, który jest w stanie zaskakiwać otoczenie swoją wiedzą i obyciem.

Zgadzacie się z tym? 

Zdjęcie: iStock 

www.psychologytoday.com 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Czwartek 28.09.2017 (aktualizacja: 2017-09-28)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
Też tak uważam jak osoba poniżej, my faceci znamy swoją wartość, jeśli http://kragwiedzy.pl/ w głowie mamy poukładane,to nawet jak kobieta skończy 2 kierunki a my tylko jeden, nie będziemy się dołować.. :) pozdro
Dodano: 2017-11-06 09:22:50 Zgłoś nadużycie
Anonim
Moj narzeczony jest niezwykle inteligentnym czlowiekiem i zawsze powtarza, ze tej cechy rowniez szukal u kobiet. Podejrzewam wiec, ze w pelni dowartosciowani, pewni siebie inteligentni mezczyzni nie maja z tym problemu.
Dodano: 2017-11-05 12:39:10 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×