Co mężczyźni sądzą o inteligentnych kobietach? Najnowsze odkrycie nie pozostawia złudzeń...

Zastanawiasz się, czy inteligencja kobiet ma wpływ na to, czy podobają się mężczyznom? Przedstawiamy wyniki najnowszych badań!

powodzenieumezczyzn.jpg

Czy mężczyźni lubią inteligentne kobiety? A może stanowią one dla nich pewnego rodzaju zagrożenie? Każda z nas ma zupełnie inne zdanie na ten temat.

Naukowcy z Uniwersytetu Buffalo postanowili dotrzeć do prawdy! Wyniki ich badań opublikowano w "Personality and Social Psychology Bulletin". Według eksperymentu, w którym wzięło udział 650 osób,  dla mężczyzn inteligentne kobiety są atrakcyjne do momentu... pierwszego spotkania face to face.Według panów, kobieca inteligencja jest seksowna i intrygująca jednak jedynie... w teorii. Podczas bezpośredniego spotkania z inteligentną kobietą mężczyźni odczuwają pewnego rodzaju zmieszanie, dyskomfort i strach, a ich zainteresowanie znacznie maleje. 

Gdy mężczyźni oczekiwali na spotkanie z kobietą, która była w innym pokoju i przewyższała ich inteligencją, wykazywali dużo większe zainteresowanie jej osobą niż w momencie, w którym nareszcie dochodziło do interakcji. Wtedy mężczyźni stawali się zdystansowani- tłumaczy profesor Lora Park.

Pani profesor twierdzi również, że mężczyźni posiadający inteligentne partnerki, bardzo często zauważają u siebie spadek poczucia własnej wartości. Jak wygląda ta kwestia jeśli chodzi o kobiety? Otóż płeć piękna woli widzieć u swojego boku mądrzejszego partnera, który jest w stanie zaskakiwać otoczenie swoją wiedzą i obyciem.

Zgadzacie się z tym? 

Zdjęcie: iStock 

www.psychologytoday.com 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Czwartek 28.09.2017 (aktualizacja: 2017-09-28)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×