Co o tobie pomyśli partner, kiedy zobaczy twoje mieszkanie?

Co naprawdę myślą single podczas pierwszej wizyty w mieszkaniu potencjalnego partnera?

Co o tobie pomyśli partner, kiedy zobaczy twoje mieszkanie?

Czy zastanawialiście się kiedyś, co o was mówi wasze mieszkanie? Aby to sprawdzić przeprowadzono ankietę. Przygotował ją serwis randkowy eDarling we współpracy ze specjalistami od wystroju wnętrz z firmy Westwing.

Celem badania była chęć sprawdzenia, jaki styl imponuje singlom, co podoba im się najbardziej, a co ich odstrasza w mieszkaniu potencjalnego partnera.

Zobaczcie także: Czy mężczyźni naprawdę wolą szczuplejsze kobiety?

Pomyśl o tym, jakie chcesz wywrzeć wrażenie

Marzysz o tym, żeby spotkać na swojej drodze miłośnika domowego ogniska, ale zamiast tego trafiasz na nawiedzonego pasjonata sztuki (bądź odwrotnie)? Być może to znak, że Twoje mieszkanie wysyła błędne sygnały. Okazuje się, że dla singli wystrój mieszkania jest jednym z ważniejszych elementów przy ocenie osobowości przyszłej drugiej połowy.

Styl glamour z charakterystycznymi akcentami metalicznymi, bogatymi teksturami i paletą głębokich barw okazał się popularny wśród 22% singli. Zdaniem ankietowanych, którym przypadł on do gustu – osoba, która lubi taki wystrój, jest prawdopodobnie miłośnikiem kultury i sztuki, musi być modna i stylowa. W takich wnętrzach gustują ci, którzy cenią sobie luksus i którym nie przeszkadza odrobina przepychu.

Styl rustykalny: naturalne barwy i materiały, drewniane elementy, swojskość i przytulny klimat. Wybierają go single marzący o domowym ognisku i rodzinie preferują Ten styl przypadł do gustu prawie 30% ankietowanych, którzy uważają, że osoba mieszkająca w takim wnętrzu musi być rodzinna, ciepła oraz kochać naturę.

Zobaczcie także: 4 rzeczy, których obawia się mężczyzna, choć nigdy Ci tego nie powie


Im bogatsze wyposażenie (domowej biblioteki), tym lepiej


Już Cyceron mówił o tym, że "pokój bez książek jest jak ciało bez duszy". Okazuje się, że podobnie myślą osoby, które wzięły udział w ankiecie. Dlatego, jeśli chcesz komuś zaimponować, koniecznie zadbaj o zasoby swojej domowej biblioteki. Dla 40% singli to właśnie dobrze zaopatrzony księgozbiór może sprawić, że potencjalny partner lub partnerka wydadzą się atrakcyjniejszymi.

Co jeszcze może spowodować, że Twoje mieszkanie zwróci uwagę osoby, z którą chcesz się spotykać?


Według co trzeciego badanego, obecność w domu zdjęć rodziny i przyjaciół. Warto też skupić się na wyposażeniu kuchni, która okazuje się być niezwykle istotnym elementem dla aż 27% ankietowanych singli.

Podsumowując, jeśli urządzisz swoje mieszkanie tak, by było przytulne, nie brakowało w nim osobistych akcentów, masz szansę na to, że Wasza znajomość nie skończy się po pierwszej wizycie w Twoim domu.

Odmienne gusta pań i panów

Kobiety, które pragną zaimponować nowemu partnerowi powinny pamiętać o jednej zasadzie: prostota jest kluczem do sukcesu. Ankietowani panowie zadeklarowali, że zdecydowanie odrzuca ich bałagan w mieszkaniu, poza tym nie przepadają również za tzw. hasłami motywującymi wypisanymi na samoprzylepnych karteczkach porozwieszanych w każdym kącie.

Co drugiego mężczyznę odstrasza również obecność pluszaków w mieszkaniu. Za to mapy oraz pamiątki z podróży sprawią, że wydasz się osobą atrakcyjniejszą w opinii 26% samotnych panów.

Panowie, którzy nie chcą odebrać sobie szans na kolejną randkę powinni wiedzieć – kobiety nie przepadają za pustym mieszkaniem, w którym jedynym elementem imitującym mebel jest materac. Aż 44% pań zadeklarowało, że brak mebli w mieszkaniu zniechęca je do potencjalnego partnera. Warto natomiast pochwalić się swoim pupilem. Aż 25% singielek jest zdania, że właściciele zwierzaków są atrakcyjni.

Szczegółowe wyniki sondy znajdziecie TUTAJZobaczcie także:Źródło: Mat. prasowe
Foto: Shutterstock


Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Sobota 05.09.2015 (aktualizacja: 2015-09-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×