Co się stanie, gdy przestaniesz pić kawę?

Szczególnie, gdy zmienisz proporcje z 3 filiżanek… na zero!

ThinkstockPhotos-504283650.jpg

Nie ma nic lepszego w poniedziałek rano (i w każdy inny, wczesny bądź trudny poranek) niż dobra kawa. Jeszcze lepiej, gdy możesz ją wypić w spokoju i przygotować się na nadchodzące wyzwania. Pijesz więcej niż jedną z rana? W pracy zdarza Ci się wypić więcej niż dwie filiżanki? Zobacz, jak może zareagować Twój organizm, gdy włączysz detoks kawowy?

Zobacz też: Dlaczego warto pić kawę przed treningiem? 


Ból głowy w okolicach południa będzie nie do zniesienia

Ten sam, który każe Ci iść po kolejną dolewkę. Na początku będzie z nim trudno, to prawda, ale jak przejdziesz ten etap natrafisz na…


Będziesz zasypiać na spotkaniach

I trudno będzie sobie poradzić z chęcią na małą drzemkę. Ale bądź dzielna!


Możesz mieć problem z koncentracją

Zupełnie tak, jakbyś ostatnie 3 dni spędziła na przydługiej imprezie i zapomniała się wyspać. Mimo tego, że Twoje ciało nie czuje zmęczenia, mózg jakoś się wyłącza? To dokładnie ten etap!

Przeczytaj też: Jak zamawiać kawę w innych państwach?


Spotkania z koleżankami na kawę… będą trudniejsze

Wszyscy będą zasypywać Cię komentarzami, dlaczego nie pijesz kawy. I każdemu będziesz musiała tłumaczyć od początku skąd u Ciebie ta zmiana.


Potem będzie łatwiej

Po 7 dniach potrzeba kawy zacznie zanikać i będzie łatwiej z patrzeniem na wszystkich tych, którzy już od rana podłączają się pod kofeinową kroplówkę.


Będziesz spokojniejsza

Kofeina pobudza nasze emocje i często wywołuje te mniej przyjemne oraz przyjazne dla otoczenia. Odłączenie kawy sprawi, że będziesz bardziej kontrolować swoje emocje.

Sprawdź: Kawa - zdrowa czy nie? (Piją ją wszyscy, ale jak wpływa na organizm?) 


Twoja produktywność wzrośnie!

Po 2 tygodniach spokojnie odczujesz zmianę w swoim systemie pracy. Poczujesz się bardziej zmotywowana. Kreatywność też jakoś Cię znajdzie.


Wspominałam o tym, że paski wybielające nareszcie zaczną działać? I że Twoja cera się poprawi? Widzisz - bez kawy będziesz piękniejsza i zdrowsza. To co, może mały detoks?


Źródło: Elitedaily

Zdjęcie: Thinkstock


Dodał(a): Anna Guzek , Piątek 10.06.2016 (aktualizacja: 2016-06-16)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Anonim
odstawilam momentalnie jak sie dowiedzialam o ciazy i nie mialam zadnych z wyzej wymienionych
Dodano: 2016-06-11 23:20:31 Zgłoś nadużycie
Anonim
bzdura
Dodano: 2016-06-11 23:19:35 Zgłoś nadużycie
Galicka O.
ja nawet nie łączyłam kawy z cerą dopóki mi kosmetyczka nie uświadomiła tego. no i słusznie się okazało, bo jak się zstosowałam do jej rad - odstawienie kawy i miesiąc brania iqface żeby oczyścić cerę z tego co nagromadziła to się okazało że po pryszczach nie mam ani śladu nawet po zakończeniu kuracji ani jeden nie wrócił :)
Dodano: 2016-06-10 23:22:27 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×