Co sposób w jaki śpicie mówi o waszym związku? Przekonaj się

Jest wiele czynników, które pokazują jaki jest stan relacji między partnerami. Badania pokazują, że jednym z nich jest to jak zasypiamy z drugą osobą.

udany_związek.jpg

Co sposób w jaki śpicie mówi o waszym związku? Przekonaj się

Wiele rzeczy wpływa na to jak wygląda związek i wiele rzeczy odzwierciedla to, jakie relacje panują między dwojgiem ludzi. Okazuje się, że jedną z takich wytycznych, które pomagają określi stosunki jakie panują między partnerami jest to, jak śpią i jaka odległość dzieli ich od siebie w łóżku.

Zobacz też: JAKIE RZECZY SĄ BARDZIEJ INTYMNE NIŻ SEKS? OTO KILKA Z NICH 

Najnowsze badania przeprowadzone na Edinburgh International Science Festival pokazują, że pary, które śpią po przeciwnych stronach łóżka, w większej niż  3 cm odległości, są statystycznie mniej szczęśliwe, a ich związek może być mniej udany niż tych, którzy co wieczór zasypiają wtuleni w siebie.

Naukowcy z University of Hertfordshire do udziału w badaniach zaprosili aż 1000 par, które zdały relacje na temat swoich nawyków dotyczących wspólnego spania. Wyniki były następujące: 86 par, które zasypiały leżąc nie dalej niż 3 cm od siebie, były zadowolone ze swojej wspólnej relacji.

Zobacz też: JAK ROZPOZNAĆ, ŻE FACETOWI ZALEŻY TYLKO NA SEKSIE? 

To sprawia, że sposób w jaki układacie się do snu może być oznaką tego, jak blisko ze sobą jesteście i czy nadal odczuwacie wspólną bliską więź. Kluczowe jest jednak słowo "może", bo nie jest to ostateczny i w pełni miarodajny sygnał na to, że związek jest lub nie jest szczęśliwy.

 

Przeprowadzone badanie nie oznacza, że pary, które potrzebują w łóżku więcej przestrzeni dla siebie nie będą szczęśliwe. Odległość wyznaczona w badaniach, czyli 3 cm, to naprawdę blisko. Większość osób po prostu problemy z zaśnięciem, gdy jest tak blisko drugiej osoby, dlatego badania te nie powinny być powodem do obaw o związek dla tych, którzy przed snem potrzebują odrobinę więcej powietrza.

Jest jednak coś w tym, że osoby, które wykazują wobec siebie większą czułość, także przed snem, żyją w szczęśliwszych związkach niż te, które stronią od okazywania uczuć za pomocą czułych gestów. Nie od dziś wiadomo także, że przytulanie bardzo dobrze wpływa na nasze zdrowie i nasze osobiste poczucie szczęścia. Dlatego może warto trochę częściej przysunąć się odrobinę bliżej do swojej drugiej połówki i przytulić się przed snem.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Niedziela 28.12.2014 (aktualizacja: 2014-12-28)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×