Co sprawia, że mężczyzna staje się zazdrosny o swoją kobietę?

Zazdrość to nieciekawa rzecz, ale dość często pojawia się w związkach. Co tak naprawdę sprawia, że mężczyzna może stać się zazdrosny o swoją kobietę?

zazdrosny facet.jpg

Co sprawia, że mężczyzna staje się zazdrosny o swoją kobietę?

Zazdrość to uczucie, które może wkraść się nawet w najlepszą relację i czasem doprowadzić do niemałych problemów w związku. Nawet, gdy mężczyzna pewny jest tego, że kocha swoją kobietę i oczywiście z wzajemnością, są pewne rzeczy, które wzbudzają u panów zazdrość.

Zdarza się, że kobiety robią to nieświadomie lub po prostu nie rozumieją, że pewne ich zachowania mogą sprawiać, że mężczyzna choć nie chce, staje się zazdrosny. Oto kilka przykładowych zachowań, jakie mogą prowadzić do zazdrości w związku. 

Zobacz też: ZAZDROŚĆ – POMAGA CZY PRZESZKADZA? 

Flirt i żartowanie z innymi mężczyznami

Czasem takie zachowanie jest nieświadome i kobieta nie zdaje sobie z niego sprawy, jednak jej mężczyzna od razu zauważa, że coś się dzieje. Kiedy zbyt dobrze dogadujesz się z nowo poznanym kolegą, a jego żarty rozbawiają Cię do łez, Twój mężczyzna, choćby był Ciebie bardzo pewny, poczuje się zazdrosny. Zwłaszcza, gdy ceni sobie bardzo to, że to własnie on zawsze najlepiej potrafił Cię rozbawić, przynajmniej w jego mniemaniu. Flirtowanie z innymi mężczyznami to coś, co każdego, nawet bardzo zrównoważonego i obojętnego mężczyznę może doprowadzić do zazdrości, ale to wcale nie powinno nas dziwić.

 

Częste i czułe wspominanie jakiegoś kolegi

My kobiety mamy w sobie matczyny instynkt, który bardzo często odzywa się, gdy ktoś z naszych znajomych potrzebuje pomocy lub wsparcia. Kiedy któryś z Twoich kolegów przeżywa jakiś kryzys, a Ty usilnie starasz się mu pomóc, co sprawia, że bardzo dużo o nim mówisz i to w sposób wykazujący troskę, może to wywołać zazdrość u Twojego mężczyzny. Jeśli naprawdę chcesz pomóc to zrób to, ale nie kosztem swojego faceta. Pamiętaj, że on też ma uczucia i choć może nie powie tego głośno, ciągłe rozmawianie o Twoim koledze z problemami może być dla niego naprawdę przykre, a jego zazdrość będzie w pewnym stopniu uzasadniona.

zazdrość faceta.jpg

Zazdrość może nawet zniszczyć związek

Przesiadywanie w pracy do późna, bardzo późna

Czasem kariera pochłania nas na tyle, że nie zdajemy sobie sprawy z tego, iż zapominamy o całym pozostałym życiu. Oczywiście, jeśli chcesz się rozwijać musisz się odrobinę poświęcić, ale musisz sobie także zdawać sprawę z tego, że Twój mężczyzna może być z tego powodu zazdrosny. Jego zazdrość nie musi być wcale wywołana tym, że będzie myślał, iż wcale nie pracujesz, a masz jakiś romans w pracy. Stanie się więc po prostu zazdrosny o Twoją pracę. Jeden, dwa wieczory spędzone za biurkiem to nie tragedia, ale notoryczne odwoływanie kolacji przez nadgodziny może stworzyć niemały problem w waszej relacji.

Zobacz też: ZAZDROŚĆ W ZWIĄZKU 

Notoryczne babskie wieczory i imprezy bez niego

Kiedy Twój partner widzi, że świetnie bawisz się bez niego i to bardzo często, stanie się zazdrosny. Nie chodzi o to, by wiecznie spędzać czas razem i nigdzie bez niego nie wychodzić. Babskie wieczory dla nas są fajne, ale z perspektywy Twojego partnera niekoniecznie. On dobrze wie, że inni panowie tylko czekają na to, aż w klubie pojawi się "babski wieczór". Wypad w damskim gronie to nic złego, jest wręcz wskazany od czasu do czasu. Musisz sobie jednak zdawać sprawę z tego, że Twojemu facetowi zbyt częste wypady tego typu mogą się nie spodobać.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Środa 21.01.2015 (aktualizacja: 2015-01-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×