Coraz więcej rozwodów jest z powodu... Facebooka? Zobaczcie wyniki badań

Niestety, coraz więcej par się rozwodzi. Jaki wpływ mają na to media społecznościowe? Według najnowszych badań naprawdę zaskakujący... Zobaczcie.

rozwód.jpg

Coraz więcej rozwodów jest z powodu... Facebooka? Zobaczcie wyniki badań

Coraz częściej niestety dochodzi do rozwodów. Jednak to, co do tej pory nie miało wpływu na związki, znacznie przyczynia się do ich rozpadu - przynajmniej według najnowszych badań. O co chodzi?

Okazuje się, że portale społecznościowe są coraz częściej jednym z głównych powodów rozstania. Jest coraz więcej osób, które składają pozew rozwodowy, w którym jednym z głównych powodów są podejrzane posty na takich portalach jak Facebook, Twitter, Snapchat, czy Skype.

Zobacz też: IDEALNE MAŁŻEŃSTWA NA FACEBOOK'U - CZEMU JEST ICH TAK DUŻO? 

- Pięć lat temu Facebook rzadko wymieniany był w kontekście zakończenia małżeństwa, jednak teraz stało się to bardzo powszechne. Social media to nowa mina burząca małżeństwo. Portale społecznościowe, a w szczególności zdjęcia i posty na Facebooku, są obecnie rutynowo wykorzystywane w rozwodach. - mówi prawnik Andrew Newbury.

rozwody.jpg

Portale społecznościowe to bardzo częsty powód kłótni w związku

Badania przeprowadzone na zlecenie kancelarii prawnej Slater & Gordon pokazują, że spośród wszystkich badanych aż 1/5 twierdzi, że znaleźli na różnych kontach portali społecznościowych współmałżonka coś, co wzbudziło ich niepokój. 

Zobacz też: CZY FACEBOOK WIE O TOBIE WIĘCEJ NIŻ TY SAM? 

Około 14 procent dopuszcza swojego współmałżonka do tego, by mógł sprawdzić pod kątem zdrady, jakie treści znajdują się na ich prywatnych kontach na portalach społecznościowych. Jedna na siedem osób dopuszczona do takich informacji znalazła tam treści, które według niej były powodem do dyskusji o rozwodzie.

Aż 1/5 badanych potwierdziła, że portale społecznościowe są powodem codziennych kłótni. Najczęściej spór toczy się o wiadomości wysyłane do byłych kochanków, rozmowy z osobami, których partner nie zna, czy "niestosowne" zdjęcia przesyłane innym.

Według was portale społecznościowe mogą być powodem rozwodu? 

 

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Środa 06.05.2015 (aktualizacja: 2015-05-06)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×