Czujesz się ciągle zmęczona? Być może śpisz za dużo!

Co powoduje taki stan?

ThinkstockPhotos-462097323.jpg

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę ze tego, jakie skutki niesie nieprzespana noc. Nie tylko słaby humor lecz także osłabia Twoją zdolność do skoncentrowania się na czekającym Cię zadaniu. Nowe badania dowodzą, że sześć godzin snu oznacza dla Twojego zdrowia dokładnie to samo, co opuszczenie nocy. 

Polecamy: Domowe sposoby na dobry sen 


Studenci, którzy spali po sześć godzin dziennie przez dwa tygodnie, mieli równie ogromne problemy z koncentracją co Ci, którzy nie spali przez ostatnie dwie noce w ogóle. Najdziwniejszą rzeczą, jaką zaobserwowano to zachowanie tych pierwszych - uważali, że wszystko robią normalnie. Nie czuli już różnicy, skoro od dwóch tygodni chodzili permanentnie zmęczeni. Zwyczajnie przyzwyczaili się do takiego stanu rzeczy. Jednocześnie wykonywali swoje czynności w miarę normalnie, rzadko popełniając błędy.


Niestety, druga grupa praktycznie sobie nie radziła z żadnymi zadaniami. Nie jest to jednak ogromnym odkryciem - problemy ze snem mogą powodować taki stan.


To studium przypadku każe zwrócić uwagę każdego, kto przesypia sześć bądź mniej godzin na co dzień. Podobno pierwszy większy kryzys przychodzi po 10 dniach, kiedy to organizm domaga się dodatkowego odpoczynku i każda czynność zaczyna sprawiać nam coraz więcej trudu.

Sprawdź: Co powoduje bezsenność? 


Śpisz więcej niż sześć godzin i nadal jesteś zmęczona? Zapytaj swojego lekarza o możliwą przyczynę - być może również masz problem z niedokrwieniem czy brakuje Ci witamin.


Źródło: EliteDaily

Zdjęcie: Thinkstock


Dodał(a): Anna Guzek , Piątek 11.03.2016 (aktualizacja: 2016-03-11)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×