Czy kobiety bardziej cierpią po rozstaniu niż mężczyźni?

Macie za sobą rozstanie z partnerem i wspominacie ten okres delikatnie mówiąc "źle"? Sprawdźcie, dlaczego tam mocno przeżywamy koniec związku.

Czy kobiety bardziej cierpią po rozstaniu niż mężczyźni?

Zapewne niejedna z was, kiedy przeżywa zawód na facecie, przypomina sobie o filmach typu "Dziennik Bridget Jones", czy serial "Magda M.", siada na kanapie przed telewizorem, wcina popcorn z lodami i pije wino, a co za tym idzie, często przybiera na wadze. Nie ma w tym nic dziwnego. Naukowcy twierdzą, że panie mocniej przeżywają zakończenie związku, ale z drugiej strony szybciej sobie z tym radzą.

Dlaczego kobiety krócej cierpią? Otóż większość pań nie ma problemu ze zwróceniem się o pomoc do swoich przyjaciół, czy rodziny. Panowie z kolei po zakończeniu związku najczęściej zaczynają cieszyć się "wolnością", albo zachowują spokój. Dopiero później do nich dociera, co się stało i dłużej to przeżywają.

Zobaczcie także: Jak dobrze wypaść na randce? 3 podstawowe zasady

Naukowcy postanowili to poprzeć badaniami. W eksperymencie wzięło udział ok. 6 tys. osób z 96 krajów, które niedawno przeżyły rozstanie. Każdy usłyszał pytanie, jak duży ból towarzyszył mu po rozstaniu - wynik podawano w skali od 0 do 10.

Okazało się, że wśród młodszych kobiet średni wynik wynosił 6,85. U panów z tej samej grupy wiekowej za to 6,58. Średnia pań ze starszej grupy wiekowej za to wynosiła 4,5, kiedy panów 3,5.

Dlaczego mocniej cierpimy zaraz po rozstaniu?

Naukowcy twierdzą, że kobiety są po prostu bardziej emocjonalne. Kiedy jesteśmy w związku, często rozpoczynamy planowanie ślubu, marzymy o dzieciach, aż nagle nasze plany rozsypują się, na co reagujemy załamaniem, czy wręcz atakami paniki, ale stosunkowo szybko nam to mija. Za to w nowy związek wchodzimy bardziej świadome tego, czego pragniemy.   

Zobaczcie także: Jak zakochać się w sobie na nowo? 5 sposobów na pokonanie nudy w związku

Panowie z kolei dopiero później przeżywają rozstanie, zamykają się w sobie i są zdekoncentrowani zdecydowanie dłużej.Zobaczcie także:Źródło: Daily Mail
Foto: Kadr z filmu Dziennik Bridget JonesDodał(a): Natalia , Piątek 07.08.2015 (aktualizacja: 2015-08-07)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×