Czy trzeba być singielką, by spełnić się zawodowo?

Często myślimy, że spełnienie zawodowe nie idzie w parze ze stworzeniem trwałego i udanego związku. Czy jednak faktycznie te dwie rzeczy muszą się wykluczać?

rozwój zawodowy a związek.jpg

Czy trzeba być singielką, by spełnić się zawodowo?

 

Czasem wydaje się, że połączenie kariery i związku nie może się udać. Kiedy ktoś chce gonić za marzeniami nie może tego robić będąc w bliskiej relacji z kimś. To fakt, takie życie nie jest łatwe, ale to nie oznacza, że jest niemożliwe. Jak zatem tego dokonać?

Zobacz też: RODZINA CZY KARIERA? 

Szukaj partnera, który ma podobne cele

Jeśli jesteś osobą ambitną, szukaj partnera, który też taki jest. Poświęcenie dla kariery większości czasu może być momentami konieczne. Jeśli obok Ciebie będzie osoba, która będzie rozumiała Twoją motywację i fakt, dlaczego tak wiele potrafisz poświęcić, nie będzie robiła Ci wyrzutów. I vice versa. Będziecie umieli docenić czas spędzany razem. Taka osoba będzie dla Ciebie wsparciem i motywacją do walki o swoje marzenia.

 

Znajdź kogoś kto będzie potrafił być wsparciem

Wspólna chęć osiągnięcia sukcesu, choć jest bardzo ważna, nie stworzy z Ciebie i Twojego partnera idealnej pary. Oprócz tego, że oboje będziecie gotowi wiele poświęcić dla kariery, musicie umieć się wspierać. 

Nie zawsze będzie tak, że oboje będziecie w tym samym momencie i zawsze w tym samym czasie będziecie odnosić sukcesy i porażki. Może zdarzyć się tak, że Twojemu partnerowi będzie się układało, a Tobie niekoniecznie i odwrotnie. Dlatego tak ważne jest, by był to człowiek, który w pewien sposób będzie umiał być ponad to, i wspierać Cię niezależnie od tego jak toczy się akurat jego kariera zawodowa.

rozwój zawodowy a związek.jpg

Związek może się okazać świetną motywacją do walki o marzenia

 

Zdrowy związek będzie motywujący

Jeśli stworzysz związek, który będzie oparty na zdrowych i partnerskich relacjach, zobaczysz, że to tym bardziej zmotywuje Cię do tego, by zawalczyć na polu zawodowym o swoje marzenia. Zdrowe i umacniające relację między dwojgiem ludzi mogą być niezwykłym motorem do celu.

Nawet jeśli Twoja kariera wymaga od Ciebie bardzo wiele, nie zapomnij i staraj się naprawdę dbać o to, co jest między Tobą i Twoim partnerem, a zobaczysz, że to bardzo dobrze wpłynie także na Twój rozwój zawodowy.

Zobacz też: POGODZIĆ MACIERZYŃSTWO Z KARIERĄ 

Niech brak czasu nie będzie wymówką

Zdarza się, że pochłonięci kolejnymi projektami, czy zleceniami zaczynamy mówić, że zwyczajnie nie mamy czasu na związek, czy szukanie partnera. To nieprawda. Czas mamy, jedynie nie umiemy go dobrze zagospodarować.

By wydajnie pracować i wciąż zachwycać nowymi i świeżymi pomysłami, musisz mieć jakieś życie poza pracą i od czasu do czasu znaleźć czas na udany relaks. To nic złego i naprawdę nie zaszkodzi Twojej karierze, a wręcz przeciwnie. Nie używaj więc tej najprostszej wymówki jaką jest brak czasu, daj sobie i komuś innemu szansę.

Zobacz też: CZY KARIERA OSTUDZI SEKS W TWOJEJ SYPIALNI? 

Dobrze jest mieć z kim dzielić sukces

Jeśli jesteś człowiekiem bardzo ambitnym i nastawionym na rozwój, może Ci się wydawać, chęć osiągnięcia sukcesu, a później już sam sukces, w zupełności wystarczą Ci do tego, by być człowiekiem spełnionym i szczęśliwym. prawda jest jednak taka, że sam sukces nie smakuje tak dobrze, gdy nie mamy go z kim dzielić.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Poniedziałek 12.01.2015 (aktualizacja: 2015-01-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×
  • Wieczór w świątecznym klimacie!

    Wieczór w świątecznym klimacie!!

    Czas na wieczorny relaks w wygodnym ubraniu z kubkiem gorącej czekolady i dobrym filmem. Wszystko utrzymane w świątecznym klimacie! Na samą myśl robi się już przyjemnie. Zobaczcie nasz… czytaj więcej

  • Top 10 świątecznych filmów!

    Top 10 świątecznych filmów!

    Kto wyobraża sobie święta bez Kevina samego w domu? Nikt! Świąteczne filmy stały się taką samą tradycją, jak dwanaście potraw czy prezenty pod choinką. Jesteście ciekawe jakie filmy… czytaj więcej