Czy zdradzanie partnera stało się modne?

Jak często słyszymy opinię, że "seks na wyjeździe integracyjnym to nie zdrada"? Jak wiele prawdy jest w stwierdzeniu, że mężczyźni są bardziej niewierni niż kobiety? I czy monogamia może być szkodliwa? W trzecim odcinku programu "Seks bez tajemnic" Marta Szulawiak-Turska przyjrzy się zdradzie.

Czy zdradzanie partnera stało się modne

W Polsce do zdrady przyznaje się co drugi mężczyzna i 1/3 kobiet. 1/4 rozwodów jest orzekana właśnie z powodu zdrady. Statystyki mówią same za siebie. Temat jest ważny i jak widać nieunikniony. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy tak popularne jest nawiązywanie znajomości i flirtowanie przez Internet.

Marta Szulawiak-Turska spotka się z kobietą, która po 6 latach związku została zdradzona tuż przed ślubem. Dziś sama uwodzi mężczyzn przez Internet, aby dowieść teorii, że każdy facet jest gotów "skoczyć w bok".

Zobaczcie także: Coraz więcej rozwodów jest z powodu... Facebooka? Zobaczcie wyniki badań


Czy zatem w ogóle potrafimy być wierni? W rozmowie z pisarzem i naukowcem - Januszem Leonem Wiśniewskim, prowadząca usłyszy opinię, że monogamia nie służy ludzkości. Jego zdaniem u podstaw zauroczenia i zdrady leżą procesy chemiczne, którym trudno się nie poddać…

Marta spotka się z wieloma osobami, które mają zupełnie różne podejście do miłości, związków i wierności. Z jednej strony będą to pary otwarte, które umawiają się na seks z innymi parami. I przyznają, że ekscytującym jest obserwowanie spełnienia partnera z obcą osobą. Z drugiej zaś poznamy kobietę, której życie legło w gruzach właśnie z powodu zdrady.

Dzięki rozmowom Marty Szulawiak-Turskiej z poliamorystką, zaznajomimy się z ich filozofią miłości, która zakłada, że można kochać więcej niż jedną osobę. Dowiemy się także, jak bardzo skomplikowane może być życie mężczyzny, będącego w związku z czterema partnerkami w tym samym czasie… Przy czym oczywiście, żadna z pań nie ma pojęcia o swoim istnieniu.

Zobaczcie także: Aplikacja randkowa połączyła... rodzeństwo!

Prowadząca, w trakcie swoich rozmów, przekona się, że oszukiwanie w relacjach damsko-męskich może stać się stylem życia. Na co żywym przykładem jest Jerzy Julian Kalibabka - uwodziciel wszechczasów, który skradł, wręcz dosłownie, serca tysiącom kobiet. A za swoje skłonności zapłacił wysoką cenę… Marta spotka się z nim podczas warsztatów, prowadzonych w ramach jego szkoły uwodzenia. Gdzie, Kalibabka uczy młodych mężczyzn, że: Uwodzenie jest jak gra i jak w każdej grze, można być mistrzem.

Umowy partnerskie mogą mieć wiele odcieni. Poznamy strategię unikania zdrady. Czy skuteczną? Czy istnieją sposoby na to, żeby uchronić się przed bólem po zdradzie? Trzeci odcinek "Seksu bez tajemnic" już w środę, 6 maja o godzinie 22.30 w telewizji TLC.

Zobaczcie także:Źródło/ Foto: TLCDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Środa 06.05.2015 (aktualizacja: 2015-05-06)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×