Czym jest zdrada?

Teoretycznie każdy z nas wie, czym jest zdrada. W praktyce jednak łatwiej nazwać zdradę po fakcie, gdy człowiek czuje się zraniony, niż wcześniej określić jakie zachowania partnera naruszają nasze granice. Rzecz komplikuje się tym bardziej, że to samo zachowanie dla jednej osoby jest zdradą, podczas gdy dla innej może być niegroźnym wybrykiem.

Czym jest zdrada?


Gdy jedna ze stron w związku czuje się zdradzona, odzyskanie zaufania, odbudowanie poczucia bezpieczeństwa i odnalezienie swojego szczęścia okazuje się trudniejsze niż w jakiejkolwiek innej stresującej czy konfliktowej sytuacji. By zilustrować problem posłużę się paroma przykładami ze swojej praktyki.

Niewinny flirt na imprezie


On: dusza towarzystwa. Ona: szara myszka. Póki spotykali się tylko we dwoje, wszystko układało się między nimi wręcz idealnie. Natomiast każde wspólne wyjście, spotkanie ze znajomymi, czy wspólna impreza zawsze kończyły się awanturą. Na każdym spotkaniu tego typu on flirtował z jakąś atrakcyjną kobietą. Niby nic - wymiana uśmiechów, niezobowiązująca rozmowa, kilka komplementów. Mimo, że nigdy nie wziął nawet numeru telefonu, to jego partnerka czuła się zdradzona.

Pocałunek z kolegą

Małżeństwo z rocznym stażem. On zajęty rozkręcaniem swojej firmy, ona pracuje nad ważnym projektem z kolegą z biura. Gdy pewnego wieczoru siedzieli razem w pracy do późna, pocałowali się. Ona potraktowała to jako chwilowe oderwanie się od obowiązków. O tym co się wydarzyło, nie powiedziała jednak mężowi, by go nie martwić. Gdy mąż dowiedział się od współpracownika żony o pocałunku, rozpętała się prawdziwa burza.

Przyjaciel przeciwnej płci

Para od 15 lat w związku, 10 lat po ślubie. Nawarstwienie problemów sprawiło, że mimo początkowej wielkiej miłości, bardziej żyli obok siebie niż ze sobą. Trochę przypadkiem, trochę z potrzeby wyżalenia się, ona zaczęła opowiadać o swoich problemach koledze. Od słowa do słowa, poczuła, że  po raz pierwszy od paru lat ktoś ją rozumie. Mąż, mimo że nie wierzył w przyjaźń damsko – męską, tolerował tę znajomość. Jego cierpliwość skończyła się, gdy na wakacjach żona częściej rozmawiała przez telefon z przyjacielem niż z nim.

Konto na serwisie randkowym

Narzeczeństwo. Byli że sobą od 2 lat, za rok planowali ślub. Pewnego razu przypadkiem wyświetliła się jej historia przeglądanych stron, wśród nich sporo dotyczyło jednego z serwisów randkowych. Po przejrzeniu jego profilu i dostrzeżeniu statusu: wolny oraz chętny do nawiązania bliższej znajomości, zerwała zaręczyny.


Dodał(a): Michalina Gruszka , Piątek 23.09.2011 (aktualizacja: 2011-09-23)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (4)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
rendus
Zdrada burzy zaufanie i zabija miłość.
Dodano: 2011-11-04 20:40:38 Zgłoś nadużycie
paula2509
zgadzam się...
Dodano: 2011-09-26 13:22:57 Zgłoś nadużycie
pilusx3
faktycznie zdrada, to dla każdego coś innego...
Dodano: 2011-09-25 15:52:43 Zgłoś nadużycie
hayabusa86
Zdrada to bardzo bolesny i niszczący temat. Chociaż myślę , że na początku związku trzeba po prostu przeprowadzić tą niezbyt miłą rozmowę i wyrazić dla każdej ze stron co oznacza i nie będzie na przyszłość nieporozumień.
Dodano: 2011-09-24 18:39:53 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×