Dlaczego warto otaczać się przedmiotami znanych marek?

Zobaczcie, co na ten temat sądzą naukowcy!

przedmioty-znanych-marek.jpgJeśli zastanawiacie się, czy lepiej dorzucić parę groszy i kupić coś markowego, czy też zupełnie nie sugerować się marką i firmą - naukowcy na pewno doradziliby Wam, byście wybrali tę pierwszą opcję. Badania przeprowadzone w Gatton College of Business and Economics nie pozostawiają złudzeń - przedmioty, którymi się otaczamy mają duży wpływ na nasze samopoczucie, a co za tym idzie także efektywność, wydajność i motywację.

Zobacz też: Ciekawe sposoby na organizację czasu

Okazuje się, że jeśli urządzacie biuro dla swoich pracowników lub projektujecie swoje własne, w domowym zaciszu - warto wybierać sprzęty i produkty z najwyższej półki, najlepiej z widocznym logo. Dlaczego? Udowodniono, że otaczanie się przedmiotami znanych marek może podnieść efektywność w pracy i wydajność. Dzieje się tak dlatego, że świadomość korzystania z przedmiotów trendy i na czasie pozytywnie wpływa na samopoczucie i podnosi pewność siebie.

Na pewno nieraz zauważyłyście, że w drogich, markowych ciuchach czujecie się znacznie lepiej niż w innych. Gdybyście w markowej sukience wybrały się np. na spotkanie biznesowe, istnieje duże prawdopodobieństwo, że rozmawiałoby Wam się znacznie swobodniej i byłybyście śmielsze, niż gdybyście ubrały się zupełnie zwyczajnie.

Warto też inwestować w markowe ubrania do biegania czy ćwiczeń - ich noszenie może Wam zapewnić lepsze wyniki i zwiększyć motywację. W ładnych, modnych ciuchach będziecie chętniej wychodziły na trening.

Zobacz także: Co warto wiedzieć o znanych markach?


    Źródło: MilionKobiet.pl, focus.pl
    Foto: Thinkstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Czwartek 03.03.2016 (aktualizacja: 2016-03-03)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×