Dlaczego warto spędzać samotnie czas?

Samotność może mieć wiele zalet- dzięki niej staniesz się pewna siebie i silna!

iStock_77438275_LARGE.jpg

Mimo że ludzie, którzy spędzają czas sami, często postrzegani są jako smutni i opuszczeni, tak naprawdę mają wiele możliwości, którym brakuje osobom wybierającym ciągłe towarzystwo innych. Zobacz, dlaczego warto nauczyć się spędzać czas… ze sobą.


1.Pewność siebie. Jeśli zdarza Ci się spędzać czas samotnie, doskonale wiesz, że każda decyzja zależy tylko od Ciebie! Dzięki temu, że nie sugerujesz się radami przyjaciół, ostatecznie wybierasz to, co dla Ciebie najlepsze.

2.Kreatywność. Wśród ludzi staramy się zazwyczaj robić to, co oni. W samotności nie mamy żadnych ograniczeń i nie jesteśmy podatni na wpływ środowiska. Istnieje duża szansa, że spędzając czas w pojedynkę, zaczniesz realizować swoje pasje.

3.Spokój. Mimo, że lubisz swoich przyjaciół, czasami powinnaś od nich odetchnąć. W ten sposób rozluźnisz się i skupisz na własnych problemach.

4.Rozrywka. Na początku zrób coś dla siebie- idź na długi spacer czy do kina. Możesz także wybrać wizytę w restauracji. Kto powiedział, że wszędzie musisz zabierać znajomych czy faceta?

5.Rozwój. Jeśli chwila samotności stanie się rytuałem, zaczniesz szukać zajęcia, które pozwoli Ci rozwijać talent. Może to być malowanie czy gotowanie. Wszystko zależy od ciebie. Sprawdź i przekonaj się sama!


Spędzanie czasu w pojedynkę to wbrew pozorom trudna umiejętność- zwłaszcza w dobie internetu. Swojego towarzystwa najbardziej boją się osoby, które nigdy nie zainwestowały w swoje szczęście, przez większość czasu spełniając potrzeby bliskich. Jednak nigdy nie jest za późno, aby zrobić coś dla siebie- spróbuj!

Zdjęcie: iStock Dodał(a): Alicja Bartosiak , Czwartek 19.10.2017 (aktualizacja: 2017-10-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×