Do kogo najczęściej wykonujemy pierwszy telefon zaraz po rozstaniu?

Po rozpadzie związku potrzebujemy wsparcia i kogoś, z kim będziemy mogli podzielić się przeżywanymi emocjami... Kogo z książki telefonicznej wybieramy najczęściej?

smutny telefon.jpg

Do kogo najczęściej wykonujemy pierwszy telefon zaraz po rozstaniu?

 

Nie wszystkie związki kończą się happy end'em. Niestety, bywa tak, że choć bardzo chcemy i staramy się, to nie wychodzi. Kiedy przychodzi moment rozstania szukamy wsparcia w najbliższych. Do kogo wykonujemy najczęściej pierwszy telefon zaraz po rozpadzie związku?

Okazuje się, że opierając się na przeprowadzonych niedawno badaniach, można wytypować osiem osób, do których najczęściej telefonujemy zaraz po zakończeniu ważnej dla nas relacji. 

Z pewnością nikogo nie zdziwi, że aż 27 procent badanych, chwytając za telefon od razu wykręca nurem do najlepszej przyjaciółki. Osobą, do której w takiej sytuacji dzwoni 17 procent ankietowanych jest... mama. Po 10 procent zyskały odpowiedzi "rodzeństwo", a także "przyjaciel mężczyzna", natomiast do taty zadzwoniłoby 2 procent badanych.

 

Każda z tych osób wydaje się trafionym i zrozumiałym wyborem. W końcu zazwyczaj są to ludzie bardzo nam bliscy, których wsparcia oczekujemy w trudnych momentach życia. Jednak wśród osób, do których wykonujemy pierwszy telefon zaraz po zerwaniu są także dwie osoby, które mogą zaskakiwać.

Zobacz też: ZOSTAĆ, CZY SIĘ ROZSTAĆ 

Wśród badanych, 2 procent zadeklarowało, że pierwszy telefon po rozstaniu wykonaliby do... osoby z którą właśnie się rozstali. Natomiast 1 procent z ankietowanych osób wybrałoby numer do byłego partnera. Skąd taki wybór?

Cóż, każdy z nas rozstanie przeżywa w inny sposób, a początkiem pogodzenia się z tym co się stało może być wyjawienie swoich emocji tej osobie, z którą właśnie się pożegnaliśmy. Niektórzy potrzebują swoistego "oczyszczenia" i tym właśnie można by tłumaczyć takowy wybór. 

A wy, do kogo byście zadzwonili?

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Poniedziałek 16.03.2015 (aktualizacja: 2015-03-16)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×