Do szczęśliwego związku potrzebujesz tylko tych dwóch rzeczy!

Wiemy już, jakie związki rozpadną się na 95 % ! Okazuje się, że aby stworzyć szczęśliwą rodzinę, należy postawić jedynie na dwie rzeczy... Co to takiego?

milosc.jpg

Okazuje się, że aby stworzyć idealny związek, a w przyszłości szczęśliwą rodzinę, musisz zwrócić uwagę na sprawy, o których często zapominasz. Dla Twojego partnera to nie wygląd, czy udane życie seksualne są najważniejsze... Być może jest to dla Ciebie zaskakujące, ale Twój ukochany zwraca uwagę głównie na Twój charakter!

John Gottman, założyciel The Gottmann Institute, już od 70 lat zajmuje się badaniem relacji w związkach. Metody, które profesor stwarzał w swojej pracy przez lata, mają wielu miłośników w Stanach Zjednoczonych i nie tylko. Tym razem profesor odkrył, co stanowi powód rozpadu większości związków.

Ostatnie badania trwały aż... 40 lat. Przez ten czas profesor poddał 130 par dwóm eksperymentom. Jak twierdzi, teraz wiemy już, jakie związki na pewno się rozpadną. Relacje, które nie przetrwają próby czasu to takie, w których brakuje spokoju oraz zainteresowania drugą osobą.

Profesor Gottman diagnozował spokój w związku poprzez zadawanie parom niewygodnych pytań. Osoby, które szybko reagowały zdenerwowaniem, jakiś czas później kończyły związek. Zainteresowanie drugą połową zbadano poprzez zostawienie par w hotelu i obserwację ich zachowania. Niektóre pary potrafiły spędzać ze sobą czas, inne natomiast szybko zaczynały się nudzić, a po jakimś czasie kłócić. 

Dobre zestrojenie relacji dwóch dorosłych osób jest możliwe, gdy szanujemy intymną przestrzeń drugiej osoby - tłumaczy profesor.


Oczywiście, jeżeli brakuje Wam spokoju i zainteresowania drugą osobą, nie musicie od razu się rozstawać. Profesor Gottman proponuje rozsądną walkę o dobrą relację, jednak tylko w przypadku, jeśli nadal chcecie pracować nad związkiem. Pamiętaj, że udana relacja musi być zasługą dwóch osób, nie jednej. Być może podobne badania powinnaś przeprowadzić w swoim związku? Spróbujcie wybrać się na dłuższą wycieczkę i zobaczcie, czy nadal macie wspólne tematy!

Zdjęcie: iStock

Żródło: Wiedzoholik 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Wtorek 08.11.2016 (aktualizacja: 2016-11-08)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×