Fantazje seksualne o przemocy

Czy jeśli w moich fantazjach seksualnych ciągle pojawia się przemoc, to wszystko ze mną jest ok? Proszę o pomoc.

Fantazje seksualne o przemocy

Fantazje seksualne o przemocy


Witam, ludziom zdarza się mieć najróżniejsze fantazje seksualne. Niektóre są romantyczne, inne nastawione na emocje, bywają zabawne, nieprzyzwoite, niekiedy w ogóle nie pasujące do wyznawanych wartości czy poglądów. Czasem dotyczą osoby w której jesteśmy po uszy zakochani, czasem kogoś zupełnie obcego. Zdarzają się fantazje erotyczne, które są bardzo subtelne, ale też bardzo agresywne i wulgarne. Rozumiem, że gdy te ostatnie dominują, mogą budzić zaniepokojenie.


Kliknij i dowiedz się, jak wyleczyć złamane serce!

Marzenia erotyczne są wyłącznie marzeniami czy fantazjami. Same w sobie nie są ani dobre, ani złe. Wyobrażanie sobie czegoś w żaden sposób nie świadczy o człowieku ani o jego potrzebach. Nie świadczy nawet, że dana osoba potrzebuje realizacji tych wymyślonych zachowań w swojej sypialni. Fantazjowanie o seksie pełnym przemocy wcale nie oznacza, że chce się tego doświadczyć w rzeczywistości ani że agresywne zachowania są potrzebne do osiągnięcia satysfakcji.

Kliknij i dowiedz się, w jaki sposób skutecznie uwolnić się od zazdrości!

Czasem niektóre myśli potrafią stać się myślami natrętnymi. Gdy jakieś wyobrażenie czy myśl budzi niepokój, staramy się zepchnąć je i przestać o tym myśleć. Paradoksalnie, zakazywanie sobie fantazjowania o czymś sprawia, że wizja ta uporczywie powraca. Natomiast gdy pozwolimy sobie na tego typu fantazje, przestaniemy walczyć z nimi, przestają one dominować lub nawet znikają całkowicie.


Kliknij i dowiedz się, jak zatrzymać szczęście na dłużej!

Jeśli fantazje są bardzo niepokojące, budzą spory lęk i trudno je zaakceptować, jeśli stają się natarczywe, warto skonsultować się z psychoterapeutą. Podczas spotkań terapeuta pomoże uspokoić myśli, wyciszyć emocje i wyeliminować niepożądane fantazje.Marta Kołacka
Ekspert MilionKobiet.pl

Marta Kołacka

seksuolog, psycholog

Foto główne: Thinkstock
Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Czwartek 24.01.2013 (aktualizacja: 2013-01-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×