Im więcej przyjaciół mamy, tym dłużej i zdrowiej będziemy żyć? Oto wyniki badań

Przyjaźń to bardzo ważna rzecz w naszym życiu. Czy jednak może mieć wpływ na to jak długo będziemy żyli? Zobaczcie co odkryli naukowcy.

przyjaźń.jpg

Im więcej przyjaciół mamy, tym dłużej i zdrowiej będziemy żyć? Oto wyniki badań

 

Prawdziwe przyjaźnie rodzą się często w bólach, jednak towarzyszą nam przez całe życie. To dzięki najbliższym przyjaciołom nawet najtrudniejsze chwile w naszym życiu są do przejścia i nie wydają się aż tak straszne.

Nikt z nas nie chce czuć się samotnym, a dzięki przyjaźni wiemy, że zawsze jest ktoś na kogo możemy liczyć. Najnowsze badania pokazują, że prawdziwi przyjaciele nie tylko wpływają na jakość naszego życia, ale najprawdopodobniej także na... jego długość! 

Zobacz też: OD CZEGO ZALEŻY, CZY PRZYJAŹŃ ZAMIENI SIĘ W MIŁOŚĆ? 

Naukowcy z University of Rochester w Nowym Jorku przeanalizowali relacje 133 osób na przestrzeni 30 lat. Okazało się, że mając ponad 20 lat znacznie łatwiej określić kim się jest, jakie się ma poglądy i moralność, osobom, które są otwarte na nowe i przyjazne relacje niż tym, które ograniczają liczbę przyjaciół. 

 

Uczestnicy badania osiągając ponad 30 lat, mający przyjaźnie już wyższej jakości, wykazywali największy poziom dobrego samopoczucia w średnim wieku. 

To wszystko potwierdza teorię, że ilość przyjaciół, oczywiście tych dobrych i wiernych, pozytywnie wpływa na nasze życie i na jego długość. Bowiem jak twierdzą naukowcy, kiedy czujemy się szczęśliwsi, nie doskwiera nam samotność, nasz stan psychiczny, jak i fizyczny jest znacznie lepszy, a co za tym idzie, żyjemy dłużej i zdrowiej.

Zobacz też: CHCESZ ŻYĆ DŁUŻEJ? OTO CO RADZĄ NAUKOWCY 

Warto zatem dbać o przyjaciół, tych których już mamy i tych, którzy mogą się nimi stać. Każdy z nas chce w końcu jak najdłużej żyć otoczony dobrymi ludźmi, prawda?

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Środa 29.07.2015 (aktualizacja: 2015-07-29)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×