Inteligencję oceniamy po... głosie? Zobaczcie wyniki nowych badań

Wydaje wam się, że inteligencję oceniamy po tym co ktoś pisze, czy mówi? W takim razie poznajcie najnowsze wyniki badań.

rozmowa kwalifikacyjna.jpg

Inteligencję oceniamy po... głosie? Zobaczcie wyniki nowych badań

Wszyscy żyjemy raczej w przekonaniu, że idąc na rozmowę kwalifikacyjną nasza inteligencja będzie oceniana po tym co mówimy, a nie w jaki sposób, jednak najnowsze badania pokazują, że niekoniecznie właśnie tak jest...

Według artykułu opublikowanego w naukowym czasopiśmie Psychological Science wynika, że nasz głos odgrywa bardzo dużą rolę w ocenie naszej inteligencji przez innych.

Zobacz też: INTELIGENTNI LUDZIE MAJĄ TENDENCJĘ DO PÓŹNIEJSZEGO WSTAWANIA? 

Naukowcy z University of Chicago Booth School of Business dokonali analizy różnych rozmów kwalifikacyjnych i okazało się, że przyjmujący do pracy postrzegają ludzi za bardziej inteligentnych, gdy usłyszą ich głos, niż gdy przeczytają jedynie o nich na papierze.

 

Badanie, na którym oparto wnioski opublikowane w czasopiśmie polegało na tym, że grupa kandydatów zaprezentowała się w ten sam sposób, jednak połowa zrobiła to jedynie pisemnie, a druga ustnie, a następnie zostali oni ocenieni przez potencjalnych pracodawców  pod względem intelektu i troskliwości.

Zobacz też: OTO 5 PROSTYCH KROKÓW DO TEGO, BY STAĆ SIĘ BARDZIEJ INTELIGENTNYM 

Naukowcy z USA potwierdzają, że Ci, którzy prezentowali się osobiście, byli zdecydowanymi faworytami potencjalnych szefów.

Jeśli zatem staramy się o pracę, warto nie tylko dobrze napisać CV, ale przede wszystkim być dobrze przygotowanym podczas rozmowy kwalifikacyjnej, gdyż to ona jest tak naprawdę kluczem do sukcesu.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Niedziela 10.05.2015 (aktualizacja: 2015-05-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×