Introwertycy nie są nieśmiali, tylko bardziej skomplikowani

Zobacz, kim są introwertycy i jak wygląda świat przez nich postrzegany. Być może jesteś taka sama albo znasz jakiegoś introwertyka.

intro.jpg

Introwertycy nie są nieśmiali, tylko bardziej skomplikowani

Zacznijmy od zdefiniowania introwertyka. Według Carla Junga, szwajcarskiego psychiatry i psychologa - introwertyk to osoba, która subiektywnie postrzega świat i podejmuje decyzje na podstawie swoich wewnętrznych przekonań.

Są nimi ludzie zazwyczaj zamyśleni i cicho zachowujący się, ponieważ są bardzo dobrymi obserwatorami. Tym typem osobowości charakteryzują się przede wszystkim pisarze, artyści, twórcy czy wynalazcy.

Centrum Rozwoju Gifted informuje, że spośród 30% utalentowanych osób, aż 60% uzdolnionych dzieci jest introwertykami.

Czym charakteryzują się introwertycy?


1. Są zazwyczaj bardzo uduchowieni. Zamykają się we własnym świecie, w którym czują się wygodnie i bezpiecznie. Często korzystają z samotności, ponieważ spędzając czas z innymi osobami zazwyczaj czują się znudzeni i zmęczeni.

2. Z zaangażowaniem wypełniają cele i pasje. Dbają o własne zdanie, przez co są postrzegani jako aroganccy i zarozumiali.

3. Mają problem z dopasowaniem sobie przyjaciół. Introwertycy mają silnie rozwinięte osobowości.
Starannie selekcjonują ludzi, z którymi chcą spędzać czas. Najczęściej wybierają tych, którzy mają podobne zainteresowania i idee do nich samych.

Introwersja to rodzaj silnej osobowości!

Źródło: MilionKobiet.pl

Foto: Shutterstock


Dodał(a): Justyna Nowosielecka , Środa 10.09.2014 (aktualizacja: 2014-09-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×