Jak podjąć decyzję o rozstaniu?

Bez względu na to, jak długi staż ma nasz związek, czasami zdarza się, że jedyne co czujemy, to słabnąca więź. Decyzja o rozstaniu zawsze jest trudna, jednak może przynieść Ci więcej szczęścia niż myślisz!

rozstanie.jpg

Od dłuższego czasu czujesz się nieszczęśliwa, jednak nie masz odwagi, by powiedzieć "dosyć"? Podobno dużo łatwiej jest przywitać nową osobę, niż pożegnać bliską, dlatego decyzja o rozstaniu nigdy nie będzie łatwa. Powinnaś jednak skupić się na korzyściach, jakie mogą z niej wynikać. Pamiętaj o tym, że bycie samemu nie zawsze oznacza samotność. Jeżeli do głowy przychodzi Ci rozstanie, to pewnie jednym z wielu powodów jest właśnie uczucie samotności. Uwierz- ta przeżywana w związku boli jeszcze bardziej. Mimo że na początku możesz czuć się nieswojo, jeszcze zdążysz poczuć radość z odzyskanej swobody. Pomyśl o tych wszystkich rzeczach, na które nie miałaś czasu- w końcu znajdziesz chwilę na rozwijanie swoich pasji. 


Jesteś tego pewna?

Jeżeli chcesz się rozstać z partnerem tylko po to, żeby coś mu udowodnić i następnie spróbować do niego wrócić- nie rób tego. Takie decyzje bardzo dużo kosztują Was oboje. Może jeśli nadal zależy Ci na związku, powinnaś udać się do terapeuty lub wprowadzić drobne zmiany w swoim zachowaniu? Pamiętaj, że wina nigdy nie leży po jednej stronie. Jakie sygnały świadczą o tym, że to już koniec? Przede wszystkim obojętność, ciągła krytyka, zalew negatywnych uczuć. Objawy świadczące o tym, że Wasz więź została zerwana, poznasz także obserwując swoje ciało. Jeśli przebywając z partnerem stresujesz się, zaczynasz się pocić, a Twoje serce szybciej bije, oznacza to że przyjęłaś wobec niego postawę obronną.


Co dalej?

Jeżeli już upewniłaś się, że rozstanie będzie najlepszym wyjściem, zastanów się, jak zrobić to... skutecznie! Jeśli spędziłaś z ukochanym kilka dobrych lat, oprócz miłości łączyła Was także przyjaźń i przyzwyczajenie. Trudno jest zrezygnować z tego z dnia na dzień, ale... to jedyne wyjście! Bez względu na to, co między Wami zaszło, postaraj się przeprowadzić rozstanie z szacunkiem- w końcu spędziliście ze sobą sporo czasu. 


Jakich zachowań lepiej unikać? Nie szukaj kontaktu z byłym partnerem. Wiemy, że to dosyć trudne, zwłaszcza jeśli macie wspólnych znajomych, ale spróbuj się od niego odciąć! Nie uciekaj jednak od swojego dotychczasowego życia- przyjaciół, rodziny. Spróbuj je polubić. Nawet jeżeli na początku będzie Ci się to wydawało niemożliwe, z czasem przyzwyczaisz się do nieobecności ukochanego. Nie wstydź się łez. Jeśli po kilku tygodniach nadal nie umiesz poradzić sobie z uczuciami, napisz list do partnera i... nie wysyłaj go. To świetny sposób na pozbycie się negatywnych emocji!

Zdjęcie: iStockDodał(a): Alicja Bartosiak , Poniedziałek 10.10.2016 (aktualizacja: 2016-10-07)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×