Jak portale społecznościowe wpływają na psychikę młodego człowieka?

Korzystanie z portali społecznościowych od dawna wzbudza wiele kontrowersji. Tym razem to naprawdę poważna sprawa.

Jak portale społecznościowe wpływają na psychikę młodego człowieka?

Według naukowców z Kanady, młodzież, która spędza co najmniej dwie godziny dziennie na portalach społecznościowych, jest bardziej narażona na problemy psychiczne. Wyniki dotąd przeprowadzonych badań opublikowano w czasopiśmie naukowym "Cyberpsychology".

Zobaczcie także: IDEALNE MAŁŻEŃSTWA NA FACEBOOK'U - CZEMU JEST ICH TAK DUŻO?

Portale społecznościowe stały się częścią naszego życia. Szczególnie groźne są one dla dzieci i młodzieży, dlatego ich rodzice muszą być bardziej świadomi pułapek social media i uświadomić pociechy o zagrożeniach - mówią lekarze. 

Zbadano 700 uczniów w wieku 12-18 lat. Mieli oni odpowiedzieć np. ile czasu w ciągu dnia poświęcają na korzystanie z portali społecznościowych i czy w Internecie udaje im się znaleźć rozwiązanie swoich problemów. 

Zobaczcie także: CZY MOŻNA SIĘ UZALEŻNIĆ OD LAJKÓW?

Okazało się, że 1 na 10 osób ma problemy psychiczne, a co czwarta przejawia objawy depresji i lęku. Z kolei ci uczniowie, którzy spędzają dziennie ponad 6 godzin na Facebooku, przyznają, że miewają myśli samobójcze. 

To jednak nie koniec badań. Internet dominuje w naszym życiu, dlatego też naukowcy nie przerywają swoich eksperymentów i nadal sprawdzają, jak portale społecznościowe wpływają na psychikę młodych osób. 

Rodzice nie powinni zapominać o kontroli dzieci oraz wprowadzania w ich życie aktywności. 

Zobaczcie także: Źródło: DailyMail
Foto: Shutterstock

Dodał(a): Natalia , Sobota 25.07.2015 (aktualizacja: 2015-07-25)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×