Jak pozbyć się zołzy?

Zołza to złośliwa kobieta, która z zazdrości i z powodu niskiej samooceny oraz kompleksów uprzykrza Ci życie. Możesz trafić na nią wszędzie: w pracy, wśród znajomych, a nawet w rodzinie. Zołza skutecznie Cię skompromituje, obmówi za Twoimi plecami i wyśmieje w towarzystwie. Nie martw się, nie jesteś bezbronna, dowiedz się jak możesz pokonać nieżyczliwą Ci osobę.

Jak pozbyć się zołzy?

Jak pozbyć się zołzy?

Żeby unicestwić wroga wystarczy tak naprawdę jedno pytanie: "Dlaczego jesteś taka okrutna?". Ważne, by to co masz do powiedzenia zostało wyrażone właśnie w formie pytania. Zabrzmi ono mniej oskarżycielsko, a zołza nie będzie się czuła atakowana. Dzięki temu zamiast obrony w postaci ciętej riposty zmusisz swoją przeciwniczkę do znalezienia odpowiedzi na zadane przez Ciebie pytanie. Najprawdopodobniej wprawisz zołzę w zakłopotanie i nie będziesz musiała już więcej cierpieć z jej powodu.

Pamiętaj, że do konfrontacji musi dojść w cztery oczy. Agresywne osoby karmią się tym, że mają publiczność, przed którą mogą się popisać. Jeśli czujesz się skrzywdzona przez zołzę powiedz jej o tym na osobności. Gdy staniesz ze swoją przeciwniczką twarzą w twarz ona uświadomi sobie, że obraża osobę, która tak jak ona, ma uczucia. Słowo "okrutna" działa jak sygnał ostrzegawczy i przywołuje na myśl nieprzyjemne skojarzenia. W rzeczywistości nawet zołzy nie chcą być okrutne. Patrz na nią i na jej złośliwości przez pryzmat jej kompleksów i zaburzonej samooceny. Już wiesz, że nie ma się czym przejmować!
Dodał(a): Martyna Matysiak , Piątek 03.08.2012 (aktualizacja: 2012-08-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×