Jak przygotować się do powrotu do pracy po urlopie?

Powrót z wakacji do pracy to zwykle wielki szok dla całego naszego organizmu... Zobacz, jak przygotować się do pracy!

pge-milionkobiet-e7f7c72e3f13df4df874ba352ee3c4a6_e68439.jpg

Niestety, każdy długo wyczekiwany urlop kiedyś się kończy... Mimo że wakacje mogą trwać nawet kilka tygodni, w końcu przyjdzie pora, by wrócić do pracy. I jak to zrobić? Czy istnieją jakieś sposoby na przetrwanie pierwszych dni po urlopie? Oczywiście, oto one!

ŁAGODNY POWRÓT

Zanim wybierzesz się na wakacje, postaraj się zrealizować większość zleconych projektów. Dzięki temu po powrocie spokojnie zajmiesz się pracą, zamiast uzupełniać braki. Powrót do starych, rozpoczętych zadań może być dla Ciebie bardzo męczący.

Przerwa między urlopem a pracą

Jeśli planujesz dwutygodniowy wypoczynek, koniecznie zadbaj o to, abyś po powrocie z wakacji miała chwilę na "dojście do siebie". Powinny to być przynajmniej dwa dni, w ciągu których na spokojnie rozpakujesz walizki i przygotujesz się do nowych wyzwań.

Zaplanowany weekend

Zastanów się, kiedy wypada Twój pierwszy wolny dzień i zaplanuj go tak, aby był dla Ciebie przyjemny. Dzięki temu będziesz miała cel, który sprawi, że godziny pracy miną szybciej, niż się spodziewałaś. 

Zapanowanie nad stresem pourlopowym

Istnieje coś takiego, jak stres związany z powrotem z wymarzonego wypoczynku do pracy. Aby na nim zapanować, warto postawić na małe nagrody- pierwszy dzień może być dla Ciebie bardzo męczący, dlatego po pracy zrób coś dla siebie. Nie wpadaj od razu w wir obowiązków- może się to okazać bardzo przeciążające dla Twojego organizmu. 

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Środa 26.07.2017 (aktualizacja: 2017-07-26)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
A ja z urlopu zawsze wracam bardziej zmęczona niż przed urlopem. A to zwiedzanie, zabawa z dziećmi i bardziej wypoczywam siedząc w domu
http://meridiasprzedam.plom.pl/
Dodano: 2017-08-08 13:15:37 Zgłoś nadużycie
Anonim
Ja się tak zresetowałam na urlopie, że jak wróciłam do pracy byłam myślami w kompletnie innym świecie. A tu nawał obowiązków, wszystko się na mnie posypało. Masakra, czułam jak głowa zaczęła mi pękać. Przetestowałam, że pomocny w takich sytuacjach jest destresan bo uspokaja ale nie usypia. Można wtedy podejść do wszystkiego na chłodno
Dodano: 2017-07-26 16:49:47 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×