Jak rozkochać w sobie faceta? Naukowcy podpowiadają

Zależy wam na zdobyciu tego jedynego? Mamy dla was kilka porad, jak to zrobić.

Jak rozkochać w sobie faceta?

Miłość jest dla niektórych sensem życia. Nic dziwnego, że postanowili się nią zająć także naukowcy. Oto 6 rad, dzięki którym zdobędziecie serce faceta, na którym wam zależy.

1. Uśmiech


Znacie mężczyznę, który powie, że nie lubi uśmiechu kobiety? W końcu szczęśliwa kobieta jest najpiękniejsza. Badania przeprowadzone na Uniwersytecie Drake wykazały, że uśmiech sprawia, iż jesteśmy atrakcyjniejsze, pewniejsze siebie i wydajemy się być zwyciężczyniami.

Zobaczcie także: Chcesz schudnąć? Zakochaj się! - Oto zaskakujące wyniki badań

2. Kontakt wzrokowy


Psychologowie z Harvardu twierdzą, że szczęśliwe pary, kiedy ze sobą rozmawiają, aż przez 75 % trwania konwersacji patrzą sobie w oczy. Zatem kiedy chcemy zatrzymać faceta, należy patrzeć mu w oczy i nie uciekać wzrokiem najdłużej, jak się da.

3. Dotyk


Dotykanie zwiększa poczucie bliskości pomiędzy ludźmi. Warto więc postawić na muśnięcia, łapania za rękę, czy przypadkowe dotknięcia.

Zobaczcie także: Czy można zamienić przyjaźń z "bonusami" na związek? Oto kilka rad

4. Interesuj się tym, co mówi


Naukowcy z Nevady i Waszyngtonu wykazali, że osoby, które umieją słuchać, mają większe powodzenie u płci przeciwnej. Badacze twierdzą, że ludzie uwielbiają, kiedy są wysłuchiwani, widzą reakcję odbiorcy, a temat nie jest zmieniany z minuty na minutę. Zatem kiedy rozmawiamy z facetem, na którym nam zależy, najlepiej zadawać mu pytania odnośnie tego, co nam do tej pory powiedział i reagować na to co mówi.

5. Zwracaj uwagę na jego pasje


Badacze z USA twierdzą, że jeżeli ktoś opowiada o swojej pasji to oddaje część siebie. Jeśli facet mówi o swojej pasji pełen zapału i masz wrażenie, że przenosi się do innego świata, skup się i zapamiętuj te informacje. To ważne, ponieważ opowiada ci o czymś, co jest dla niego bardzo ważne, jeżeli nie najważniejsze.

6. Doceniaj goOczywiście przy poznawaniu siebie nie chodzi o to, żeby ślepo wpatrywać się w faceta i ciągle łechtać jego ego komplementami, ale z drugiej strony warto mieć na uwadze, jak komplementy działają na nas same. Naukowcy z Nevady i Waszyngtonu twierdzą, że 48% osób żyjących w nieszczęśliwych związkach podaje, że powodem kłótni jest brak docenienia przez partnera.
Nie trzeba przesadzać, ale zawsze można powiedzieć, że cieszymy się ze spotkania, że miło spędzamy czas, że facet bardzo dobrze zorganizował tę randkę.


Powodzenia!Zobaczcie także:Źródło: Female First
Foto: Shutterstock

Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Poniedziałek 25.05.2015 (aktualizacja: 2015-05-25)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×