Jak rozpoznać fałszywą przyjaźń?

Oto 4 sposoby na zidentyfikowanie niezbyt przychylnej przyjaciółki.

ThinkstockPhotos-531252687.jpg

Każdy z nas ma w swoich kręgach znajomych, którzy nie do końca kibicują naszym sukcesom, kręcąc nosem i zawsze szukając negatywnych stron we wszystkim, o czym mu opowiemy. Wydają się lżejsi na duchu, słuchając o Twoich problemach czy kłopotach. I dzwonią tylko wtedy, gdy sami mają jakiś problem. Znacie to z autopsji? Być może ta osoba wcale nie powinna znajdować się w kręgu Twoich najbliższych osób, bo zwyczajnie jest fałszywą przyjaciółką.

Przeczytaj: Jak być dobrą przyjaciółką? 


Wysysanie energii z bliskich osób to najgorsza rzecz na świecie. Być może nie zdajesz sobie z tego sprawy do momentu, w którym ktoś Ci tego nie uświadomi. Jeśli Twoja przyjaciółka jest przy Tobie tylko wtedy, gdy wszystko jest idealnie, a nagle brakuje jej czasu, gdy najbardziej jej potrzebujesz, to czy to na pewno jest przyjaźń? Weźmy też na przykład kwestię pożyczania - gdy ona potrzebowała pieniędzy/ sukienki/ wsparcia, udzieliłaś jej pomocy, jeśli jednak w odwrotnej sytuacji nie masz na co liczyć to chyba odpowiedź jest prosta.


Gorzej, jeśli czujesz się jej potrzebna i największą nagrodą dla Ciebie jest usłyszenie, że jesteś “najlepszą przyjaciółką”. Cóż, w takiej sytuacji jedyne co Ci pozostaje, to porzucenie roli Wonder Woman i zrzucenie z oczu różowych okularów. Jeśli poniższe 4 fakty chociaż trochę przypominają z opisu Twoją przyjaciółkę, nie powinnaś mieć najmniejszych oporów by odciąć ją od swojego życia. Bynajmniej po to, by zachować swoją pozytywną energię i wykorzystać ją w lepszym celu.

Zobacz też: Mężczyźni wolą piękne... i mniej inteligentne kobiety?


 

PRAWDZIWA PRZYJACIÓŁKA SAMA ZAOFERUJE CI POMOC

 

Nawet gdy ją o to nie poprosisz. Kiedy widzi, że dzieje się w Twoim życiu coś złego, przybiegnie z czekoladą czy winem albo chociaż zadzwoni, by podnieść Cię na duchu. Nie będzie też oczekiwała nic w zamian. Pomoże tak dużo, jak tylko będzie w stanie.


 

FAŁSZYWA PRZYJAŹŃ BĘDZIE SIĘ ODZYWAĆ W NAJMNIEJ OCZEKIWANYM MOMENCIE

 

Z oczekiwaniem pomocy lub wsparcia natychmiast. Zaczyna się zawsze od niewiążącej rozmowy w stylu: “co słychać?”. Po kilku minutach koleżanka łagodnie zapyta czy może robisz coś dzisiaj i czy nie podrzuciłabyś jej np. za miasto czy do innej koleżanki. Za każdym razem się godzisz a potem jesteś zła na siebie samą. Masz rację - to jest zwykłe wykorzystywanie.


 

PRAWDZIWA PRZYJACIÓŁKA BĘDZIE CHCIAŁA DLA CIEBIE JAK NAJLEPIEJ

 

Zawsze będzie próbowała otwierać Ci oczy na innych, którzy życzą Ci źle czy próbują nadużywać Twojej dobroci. Fałszywa będzie oczekiwała wsparcia do momentu, w którym nie odmówisz. Wtedy przestanie się odzywać. Na jakiś czas.

Sprawdź: Zdrowa przyjaźń. Czyli jaka? 


 

FAŁSZYWA PRZYJACIÓŁKA POWIE CI CO CHCESZ USŁYSZEĆ

 

Bylebyś tylko spełniła jej prośbę. Pewnie tak naprawdę nie bardzo ją interesuje co się dzieje w Twoim życiu ani co sprawia, że czujesz się tak, a nie inaczej. Prawdziwa przyjaciółka powie Ci otwarcie co myśli i potrząśnie Tobą, jeśli będziesz tego potrzebowała. I nie będzie się bała że źle zareagujesz - w końcu jesteście przyjaciółkami i może sobie na to pozwolić, czyż nie?


Źródło: EliteDaily

Zdjęcie: Thinkstock


Dodał(a): Anna Guzek , Środa 06.04.2016 (aktualizacja: 2016-04-06)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×