Jak wielu Polaków przyznaje się do życia w związku bez miłości?

Wydaje się to niemożliwe, a jednak jesteśmy na 3 miejscu w Europie pod względem ilości osób, które przyznają się do życia w związku bez miłości.

Jak wielu Polaków przyznaje się do życia w związku bez miłości?
Polacy żyją w związkach bez miłości częściej niż większość innych mieszkańców Europy
W międzynarodowej ankiecie przeprowadzonej przez portal randkowy eDarling, respondenci odpowiedzieli na pytanie, czy zdarzyło im się trwać w związkach, w których nie było miłości. Polacy znaleźli się na trzecim miejscu wśród narodów, które najczęściej miały okazję doświadczyć związku bez miłości.

Czy znalazłeś się kiedykolwiek w związku, w którym nie było miłości?
„Tak” odpowiedziało:
1. Szwedzi - 61%
2. Finowie - 60%
3. Polacy - 59%
4. Norwegowie - 53%
5. Hiszpanie - 50%
6. Czesi - 47%
7. Franzuzi i Węgrzy - 46%
8. Kraje niemieckojęzyczne (Niemcy, Austra, Szwajcaria) - 39%
9. Irlandczycy - 38%
10. Brytyjczycy - 35%

Zwykło się sądzić, że kraje nordyckie zamieszkane są przez osoby zdystansowane, bardzo pragmatyczne, stąd nie powinno dziwić, że czołowe miejsca zostały "obstawione" przez kraje z północy kontynentu. Zaskakuje jednak wysokie, trzecie miejsce Polski wśród nacji, które najczęściej doświadczały życia w związku bez miłości. Przecież Polacy często są uważane za osoby romantyczne, o gorących sercach.

Polacy częściej niż Polki pozostają w związkach bez miłości dla dobra dzieci

Ludzie żyją w związkach bez miłości z różnych przyczyn. Zarówno dla Polek (32%), jak i dla Polaków (40%), dobro dzieci to najczęściej wymieniamy powód, dla którego decydują się trwać w związkach, w których nie ma ciepłych uczuć. Pozostałe najczęściej wskazywane powody to odpowiednio: wygoda (28% kobiet i 24% mężczyzn), obawa przed samotnością (23% kobiet i 19% mężczyzn), kwestie finansowe (9% kobiet i 9% mężczyzn), obawa przed tym, co powiedzą inni (5% kobiet i 5% mężczyzn).

Zarówno dla Polek, jak i dla Polaków, seks jest najrzadziej wymieniamy powodem, dla którego trwa się w relacji, w której nie ma miłości (na seks wskazało jedynie 3% mężczyzn i 2% kobiet).

Polki i Polacy wierzą, że ciągle mogą jeszcze spotkać miłość swojego życia

Mimo zaskakująco często doświadczanych związków bez miłości, Polacy pozostają optymistami, wierzą w miłość. Aż 92% respondentów odpowiedziało, że ufa, iż wielkie uczucie ciągle przed nimi.Zobaczcie także:Źródło: Mat. prasowe eDarling
Foto: Thinkstock


Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Środa 20.01.2016 (aktualizacja: 2016-01-20)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×