Jak zakochać się w sobie na nowo? 5 sposobów na pokonanie nudy w związku

Do waszego związku wdarła się nuda i ogień miłości jakby trochę przygasł? Nie pozwólcie, by całkowicie zgasł!

jak-obudzic-w-sobie-milosc-na-nowo.jpg

Kryzysy to normalna sprawa, każdy to przechodzi. Powinniście tylko podejść do sprawy poważnie i nie bagatelizować pierwszych symptomów, że coś między wami jest nie tak, jak być powinno, albo - jak było kiedyś.

Nie piszemy o sytuacjach, gdy już rzucacie do siebie talerzami i macie siebie serdecznie dosyć, ale nawet wtedy, gdy zamiast buziaka na dzień dobry słyszycie oschłe "cześć" - powinnyście wziąć sprawy w swoje ręce i zacząć walczyć o swoją miłość, która przecież jeszcze niedawno była taka wielka. 

Zobaczcie 5 sposobów - jak zakochać się w sobie na nowo, jak obudzić uśpioną miłość. Mamy nadzieję, że te wskazówki pomogą wam poprawić wasze relacje w związku. 

POLECAMY: 6 oznak tego, że jesteś już gotowa na małżeństwo


Jak zakochać się w sobie na nowo? Lista "to do" dla zapomnianych zakochanych:

1. Przytulajcie się jak najwięcej

Kontakt "skóra do skóry" wyzwala adrenalinę i sprawia, że wydzielają się w mózgu substancje chemiczne, które pozwalają wyzwolić uczucia miłosne. Dlatego - przytulajcie się jak najczęściej! Na dzień dobry i dobranoc, po pracy i przed pracą. Całusy? Proszę bardzo, też są dozwolone i jak najbardziej porządane! Badania dowodzą, że nawet 20-sekundowy uścisk może poprawić wasze relacje. To przecież tak niewiele. 

2.  Śpijcie bliżej siebie

Wcale nie chodzi o miłosne igraszki. Wystarczy, że przytulicie się do siebie w łóżku, nie będziecie spali na krawędziach, oddaleni od siebie o szerokość kołdry. Badania naukowe dowiodły, że pary, które śpią na "łyżeczkę" lub chociaż dotykają się palcami podczas snu, mają lepsze relacje. Tylko czy to wygodne?

3. Ograniczcie technologie

Jecie razem kolację, czy śniadanie - skoncentrujcie się tylko na tym i na rozmowie ze sobą. Nie odbierajcie w tym czasie telefonów, jeśli nie musicie, nie piszcie sms-ów, nie przeglądajcie internetu. Wykorzystajcie tych parę minut tylko dla siebie. 

4.  Niespodzianka!

Kiedy ostatnio zrobiłaś mu jakąś niespodziankę? Może to czas na zrobienie czegoś niecodziennego, co zwróci jego uwagę na ciebie. Możesz zaaranżować jakąś ciekawą randkę w zupełnie nieznanym mu miejscu, przygotować romantyczną kolację w domu - ze świecami i nastrojową muzyką lub kupić bilety do kina na dobry film. Zorganizuj to tak, żebyście mieli czas tylko dla siebie, byście mogli zatrzymać się w ciągłym biegu praca-dom i znowu zainteresować się sobą. 

5. Zróbcie coś razem

Może czas przemeblować mieszkanie, zmienić coś? Spróbuj znaleźć coś, co moglibyście zrobić razem. Może to być nawet gotowanie obiadu. Chodzi o to, byście w zwykłej sytuacji mieli okazję współpracować. 

POLECAMY: Przepis na obiad z łososiem - idealny dla dwojga małżonków

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Wtorek 28.07.2015 (aktualizacja: 2015-07-30)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×