Jak zrobić dobre pierwsze wrażenie? Oto sprawdzone triki!

Ta umiejętność przydaje się zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym!

nosssssaasas.jpg

Na to, jak postrzegają nas ludzie, w dużej mierze ma wpływ pierwsze wrażenie, jakie na nich wywrzemy. Umiejętność pokazywania się z najlepszej strony jest przydatna nie tylko na rozmowach kwalifikacyjnych czy randkach- sprawia, że ludzie od razu zaczynają Cię lubić, co może okazać się pożyteczne chociażby na zakupach. Jak wzbudzić zaufanie otoczenia? Oto 5 ważnych spraw, o których powinnaś pamiętać:

SKROMNE I ŻYCZLIWE ZACHOWANIE

Zastanów się, jakie zachowania najbardziej doceniasz w ludziach? Z pewnością nie darzysz sympatią osób, które się wywyższają. To samo dotyczy Ciebie. Nie musisz okazywać wszystkich swoich zalet już podczas pierwszego spotkania z innym człowiekiem. Bądź po prostu miła i życzliwa, a zobaczysz, że otoczenie to doceni.

SYMPATYCZNE GESTY 

Jak wiele kosztuje nas uśmiech, którym obdarzymy kogoś obcego? To właśnie Twoja mimika jest widoczna w pierwszej kolejności! Postaraj się podchodzić do świata serdecznie- drobne, życzliwe gesty zadziałają oczyszczająco również na Ciebie.

Wygląd: przede wszystkim bądź sobą 

Kiedy dobrze wyglądasz, automatycznie robisz na innych równie dobre wrażenie. W tym wszystkim warto pamiętać jednak o sobie- nie musisz zakładać marynarki na randkę, tylko dlatego że idziesz z nowo poznanym mężczyzną do eleganckiej restauracji. Pozwól innym odczytywać siebie taką, jaką jesteś naprawdę- w wyborze stroju kieruj się jednak tym, czy wygląda on schludnie.

Dobre nastawienie i słuchanie innych

Jak bardzo jesteś skupiona na sobie podczas spotkania z drugim człowiekiem? Zauważyłaś, że już po kilku minutach nie wiesz, jak ma na imię osoba, która właśnie Ci się przedstawiła? Postaraj się bardziej nastawić na słuchanie innych i nie odpychaj ich tylko dlatego, że tak naprawdę nie obchodzą Cię sprawy, o których mówią. 

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Piątek 06.10.2017 (aktualizacja: 2017-10-06)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×