Jak zwolnić tempo i znaleźć czas dla siebie? cz. 1.

Najlepsze sposoby na szybki reset dla zapracowanych!

Hyggemainmian.jpg

Coraz więcej obowiązków, coraz więcej stresu i coraz mniej czasu – czy tak wygląda codzienność kobiet? Niemal ¾ z nas odczuwa zdenerwowanie minimum raz w tygodniu, a już prawie co czwarta codziennie. Jesteśmy narażone na stres zarówno w pracy, jak i w domu, co stało się już niemal zjawiskiem powszechnym. Na szczęście dzięki wygodnym rozwiązaniom i modzie na wolniejsze tempo życia, możemy bez wyrzutów poświęcić czas na upragniony relaks. W jaki sposób?

Słowo roku 2016, duńskie „hygge”, odzwierciedla stan, którego tak często nam brakuje – atmosfery relaksu, wyciszenia i chwili z samą sobą. A dzięki małym i prostym przyjemnościom obowiązki w domu, a także w pracy staną się znacznie łatwiejsze do udźwignięcia.

Z badania Frisco.pl „Polacy po godzinach” wynika, że tylko 22% kobiet ma czas na odpoczynek powyżej 5 godzin w ciągu tygodnia. Przyzwyczajone do nadmiaru obowiązków, często nie potrafimy znaleźć czasu dla siebie, a przecież chwile spokoju są niezbędne do utrzymania równowagi w życiu. W odnalezieniu 5 minut dla siebie pomagają nowoczesne rozwiązania, jak chociażby zakupy spożywcze online, które pozwalają zaoszczędzić mnóstwo czasu, a także związanych z nimi nerwów.

hygge w domu - Przytulne cztery kąty

Prawdziwą oazą spokoju i przestrzenią idealną dla praktykowania „hygge” jest nasz dom. Niestety zdarza się, że nad codziennymi obowiązkami spędzamy długie godziny, a efekty naszej pracy znikają już po kilku dniach. Rosnąca sterta ubrań do prasowania czy niedokończone zmywanie mogą nas skutecznie przytłoczyć i zniechęcić do dalszych starań. Dlatego zróbmy sobie chwilę przerwy, by w ten sposób uniknąć narastającej frustracji. W jaki sposób?

Słodka rozpusta – esencjonalna kawa, aromatyczna herbata lub gorące kakao w połączeniu ze słodkimi ciastkami to idealne „umilacze” podczas zasłużonego odpoczynku, zwłaszcza w gronie ukochanych osób. To także dobry moment na docenienie siebie i przemyślenie wszystkich mniejszych i większych zadań, które udało Ci się zrealizować w ciągu dnia;

Sprytne rozwiązania – ciężkie torby z zakupami możesz zamienić na wygodne zakupy spożywcze online. Tygodniowe zapasy dla rodziny szybko uzupełnisz z pozycji kanapy leżąc pod ciepłym kocem, a dostawa pod same drzwi sprawi, że poczujesz się naprawdę rozpieszczona. Zamiast tracić cenne godziny w supermarkecie, możesz czerpać przyjemność ze wspólnego czasu z najbliższymi;

Nastrojowe oświetlenie – odrobinę magii i intymności wprowadzi ciepłe światło dzięki tzw. cotton balls, które nie tylko przystroją wnętrze, ale także dodadzą mu czynnika „hygge”. Nie zapominaj o świeczkach, które dodatkowo uraczą Cię cudownym zapachem i doskonale sprawdzą się przy aromatycznej kąpieli z pianą.

Drugą część artykułu znajdziesz tutaj.  

zdjęcie, źródło: materiały prasowe 

Zobacz też:


Dodał(a): Natalia Fijał , Wtorek 28.02.2017 (aktualizacja: 2017-03-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Na książkę i kubek kakao, albo Drinnking Chocolate to ja zawsze znajdę czas żeby nie wiem co.
Dodano: 2017-03-02 14:45:59 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×