Jaki wpływ ma na Ciebie Twój eks?

Mężczyzna, którego kiedyś kochałaś może Tobie nieźle namieszać w głowie. Zwłaszcza, gdy w Twoim związku nie dzieje się najlepiej,lub jesteś singielką a z byłym właśnie nawiązałaś kontakt. Uważaj, nie bez powodu nie jesteście już razem, czy warto do tego wracać?

Jaki wpływ ma na Ciebie Twój eks?

Jaki wpływ ma na Ciebie Twój eks?

Byli partnerzy mają w sobie wręcz niepokojący urok. Skoro, jednak zdecydowałaś, że nie chcesz z nim być, dlaczego nie umiesz mu się oprzeć? Okazuje się, że istnieją pewne psychologiczne i chemiczne reakcje, które budzą w Tobie nostalgię za byłym mężczyzną.

To może zdarzyć się wszędzie! Prawdopodobieństwo, że spotkasz swojego byłego partnera na ulicy, czy imprezie jest dosyć duże. Chyba, że należysz do tych szczęściar, których byli faceci mieszkają w innym mieście, albo kraju. Mimo wszystko nawet wtedy nie masz stuprocentowej pewności, że nigdy w życiu go nie zobaczysz. A kiedy już przypadkiem na siebie wpadniecie, nie będziesz mogła przestać go wspominać.

Twój mózg intensywnie przywołuje wspomnienia. Im częściej o nim myślisz, tym mocniej zastanawiasz się dlaczego Wam nie wyszło. Takie spotkanie po czasie może zaburzyć racjonalne wnioski na temat Waszego rozstania.  Przypominasz sobie jedynie te przyjemne chwile i to jak było Ci dobrze, kiedy byliście jeszcze razem. Zaczynasz tęsknić, a Twój organizm, podczas gdy Ty snujesz romantyczne wizje, produkuje oksytocynę, potocznie nazywaną hormonem przywiązania.

Ciepłe uczucia nie oznaczają, jednak że powody, dla których ze sobą zerwaliście zniknęły. Jeśli wrócicie do siebie, szybko przypomnisz sobie, że nadal istnieją, a nawet ranią Cię bardziej niż kiedyś. Póki trwasz pod wpływem oksytocyny, nie możesz sobie ufać, dlatego warto poprosić o pomoc przyjaciółkę, która była przy Tobie, gdy cierpiałaś przez swojego byłego. Ona na pewno pamięta te mniej radosne momenty waszej relacji i dla Twojego dobra z przyjemnością odświeży Ci pamięć!


Przeczytaj również:

Życie intymne po zdradzie

Magia perfum

Nie trać głowy!Dodał(a): Martyna Matysiak , Czwartek 19.07.2012 (aktualizacja: 2012-08-08)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×