Jesteś gotowa, by powiedzieć mu "tak"?

Decyzja o wspólnym spędzeniu z kimś całego życia nie powinna być decyzją pochopną. Warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań zanim postanowimy powiedzieć komuś "tak".

Jesteś gotowa, by powiedzieć mu „tak”?

Przekonaj się, czy jesteś gotowa, by powiedzieć magiczne "tak”

Zanim postanowimy spędzić z kimś całe życie, powinniśmy to dobrze przemyśleć. Nie chodzi o to, by z góry zakładać niepowodzenie, ale o to, by ta decyzja była w pełni świadoma, a nie podjęta jedynie pod wpływem emocji. Oto kilka rad, które dobrze jest przeczytać, zanim powiesz "tak".

Relacja z rodzicami

Niektórzy mają świetne relacje z rodzicami, na których zawsze mogą liczyć i z którymi są bardzo związani. Trzeba jednak pamiętać, że nie każdy ma takie szczęście.

Dobrze jest uporządkować wszystkie sprawy, zanim postanowi się stworzyć swoją własną rodzinę. Nie zawsze da się to zrobić, ale zawsze warto spróbować. Najważniejsze, by pogodzić się i zaakceptować przeszłość. Gdy to zrobimy znacznie zmniejszy się ryzyko tego, że czasem bardzo bolesne relacje mogą oddziaływać na rodzinę, którą planujesz założyć.

Niedojrzałość

Kiedy chcemy wkroczyć w nowy etap naszego życia, powinniśmy "dorosnąć". Nie chodzi o to, by stać się człowiekiem wiecznie poważnym. Ważne jest, by umieć brać odpowiedzialność za siebie i za swoich najbliższych. Przede wszystkim musisz czuć, że jesteś na to gotowa, że czujesz się dojrzała do takiej relacji.

Jesteś gotowa, by powiedzieć mu „tak”?

Pokochaj siebie

Żeby móc w pełni pokochać drugą osobę musimy zaakceptować i pokochać… siebie. Tak, to bardzo ważne. Musisz zdawać sobie sprawę z tego, że jesteś wartościową osobą, by móc się tym dzielić z kimś przez całe życie tym, co w Tobie najlepsze.

Nie porzucaj marzeń

To, że zaczynasz nowy etap i chcesz dzielić z kimś całe swoje życie nie oznacza, że musisz zrezygnować ze wszystkiego, co do tej pory planowałaś i o czym marzyłaś. Marzenia to jednak z tych rzeczy, które sprawiają, że nasze życie jest kolorowe i czasem nieprzewidywalne. Jeżeli zawsze marzyłaś, by podróżować, to nie rezygnuj z tego, tylko spełniaj swoje marzenia z drugą połową.

Pozbądź się strachu

Nie pozwól, by taka decyzja była podjęta pod wpływem strachu. Nie ważne czy jest to strach przed samotnością czy jakikolwiek inny. Jeśli chcesz być z kimś przez całe życie tylko dlatego, że nie chcesz być sama, to nie wróży wspaniałej i pięknej przyszłości, bo jak mówiła Marilyn Monroe: Lepiej być nieszczęśliwą samotnie, niż nieszczęśliwą z kimś innym.

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.comDodał(a): Paulina Lęcznar , Wtorek 21.10.2014 (aktualizacja: 2014-10-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
terma
Według mnie najlepszą opcją, jest remont po ślubie. Miesiąc miodowy pozwala na dokonanie odpowiedniego wyboru np. koloru, wymiarów itp. Ja po miesiącu miodowym zdecydowałam z mężem, że zacznę od salonu, na stronie https://www.bricoman.pl/materialy-budow ... /plyta-osb znaleźliśmy odpowiednie materiały, które pozwoliły nam stworzyć nasz wymarzonym dom. Teraz cieszymy się razem z naszego pięknego nowego nabytku
Dodano: 2018-06-26 12:56:19 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×