Kiedy czujesz się jak "piąte koło" u wozu

Kiedyś spędzałyście razem każdą wolną chwilę. Byłyście jak Flip i Flap, Chip i Dale, Samantha i Miranda. Teraz do waszej bańki mydlanej wdarł się ON. Co robić?

Kiedy czujesz się jak 5 koło u wozu

Kiedy czujesz się jak "piąte koło" u wozu


Na pewno każda z was była kiedyś zmuszona ustąpić miejsca JEMU. Godzinami słuchać opowieści na JEGO temat, doradzać co odpisać na JEGO sms, w co się ubrać na randkę z NIM. Po prostu analizować i rozkładać na czynniki pierwsze każdy JEGO gest, ruch, wypowiedź, milczenie... A później, kiedy już zdążyłaś się znudzić tą rolą, zostałaś odepchnięta na boczny tor. Czułaś się zdradzona, samotna, nieszczęśliwa i zła. Skąd we mnie tyle negatywnych uczuć? Czy to zazdrość? Przecież zawsze dobrze życzyłam mojej przyjaciółce i nigdy nie zrobiłabym nic co mogłoby ją zranić. 

Kliknij i przeczytaj na temat pułapki koleżeńskiej pomocy!

Dlaczego akurat zaprzyjaźniamy się z tą a nie inna osobą?

Wspólne zainteresowania, takie samo poczucie humoru, podejście do życia, problemy, tyle samo wolnego czasu... Zapomniałyśmy o najważniejszej rzeczy - stan cywilny, bądź też status związku na facebooku.  

Problem zaczyna się,  kiedy wasza najlepsza przyjaciółka się zakocha i czas, który kiedyś spędzałyście wspólnie zaczyna poświęcać swojemu facetowi. Nagle okazuje się, że nie macie ze sobą nic wspólnego! No bo ileż można słuchać o tym jaki on jest cudowny, albo co powinien zrobić a tego nie zrobił.

Widziałaś go zaledwie raz a już go nie lubisz? To normalne, w końcu zabrał Ci coś, a raczej kogoś, kto do tej pory "należał" tylko do ciebie - jak on mógł?! Bezczelny!


Kiedy czujesz się jak 5 koło u wozu

Kiedy czujesz się jak "piąte koło" u wozu
Masz 2 wyjścia:

- albo go polubić i nauczyć się spędzać z NIMI wspólnie czas ( byleby nie zbyt często)

- albo poszukać nowej przyjaciółki

Czy przyjaźń damsko-męska istnieje? -kliknij!

Jeżeli chodzi o wyjście pierwsze, może być ono czasem niebezpieczne. Faceci często chcą wykorzystać wiedzę przyjaciółki swojej dziewczyny i dowiedzieć się wszystko na jej temat. A przecież tu nie chodzi o to, żeby wszystko wiedzieć od razu, ale żeby odkrywać się powoli. Niezręcznie będzie Ci później usłyszeć, że: "Ten mój chłopak to taki cudowny, bo nawet wie, jakie są moje ulubione kwiaty" w sytuacji, kiedy sama sprzedałaś mu wcześniej tą informację.  Kiedyś chłopak mojej przyjaciółki poprosił bym oceniła ich spór, którego byłam świadkiem i powiedziała, kto moim zdaniem ma rację - najgorzej. Innym zagrożeniem, którego powinnyście się wystrzegać w takiej relacji jest jak zwykle zazdrość.

Kobiety z natury są zaborcze, dlatego musisz uważać, czy aby za dobrze nie bawisz się w towarzystwie chłopaka twojej koleżanki, bądź też bezwiednie z nim nie flirtujesz. W końcu ty i twoja przyjaciółka macie wiele wspólnych cech, dlatego to nic dziwnego, że dobrze dogadujesz się z jej facetem. Najlepiej byłoby gdyby miał brata bliźniaka i żylibyście sobie wszyscy wspólnie długo i szczęśliwie...

Jeżeli natomiast chodzi o wyjście numer dwa, to sprawa trochę się komplikuje. Nikt nie zastąpi ci ot tak, lat znajomości i wspólnych wspomnień. Dlatego, może lepiej nie przekreślać od razu przyjaźni i szukać na siłę nowej psiapsióły. Natomiast, to co jest ważne, w całej tej historii, to nie zapominać o sobie i własnych potrzebach. Dlatego jeśli ktoś proponuje Ci wspólne wyjście, szybko ucisz myśli w stylu "Muszę zapytać Kasi co ona na to", tylko po prostu się zgódź!

A jak Wy radzicie sobie z tym problemem?Tekst: Joanna Szczepan
Źródło: MilionKobiet.pl
Foto:ThinkstockDodał(a): Joanna Szczepan , Czwartek 24.01.2013 (aktualizacja: 2013-01-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×